نگرانی مجلس قرقیزستان از فعالیت سازمان های افراطی در این کشور

به گزارش آسمان فارس، نمایندگان مجلس قرقیزستان با اشاره به فعالیت تعدادی از گروههای افراطی در این کشور از اقدامات کمیسیون امور ادیان در این زمینه انتقاد کردند.

نگرانی مجلس قرقیزستان از فعالیت سازمان های افراطی در این کشور

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در بیشکک، کنندگان مجلس قرقیزستان در جلسه علنی اقدامات کمیسیون امور ادیان این کشور را مورد انتقاد قرار دادند.

در ابتدای جلسه زائربک ارگشیف رئیس کمیسیون امور ادیان قرقیزستان گزارشی را قرائت کرد و در آن از ممنوعیت فعالیت سازمان های مذهبی مانند شاهدان یهوا و تبلیغ جماعت در روسیه، تاجیکستان و ازبکستان خبر داد و تاکید کرد که این گروه ها در قرقیزستان به طور آزادانه فعالیت می کنند.

وی گفت: فعالیت این سازمان های افراطی در قرقیزستان همچنان ممنوع نیست.

محبت مولیاناوا کننده مجلس با اشاره به این گزارش شرح داد: مسائل مربوط به گسترش عقاید افراطی تشدید می شود و با وجود دلائل محکم برای ممنوعیت این جنبش ها چرا اقدامات جدی در برخورد با آنان صورت نگرفته است؟

دیگر کنندگان مجلس از اظهارات مولیاناوا حمایت و بر بررسی بیشتر این موضوع تأکید کردند.

ارگشیف در جواب به نظرات کنندگان مجلس گفت: برای ممنوعیت این سازمان ها باید دستوری از سوی کمیته امنیت ملی صادر شود و ما تنها پس از این دستور به بررسی موضوع می پردازیم.

میرلان کنیمتاف معاون وزیر کشور در این جلسه گفت: وزارت کشور برای کنترل صلح و ثبات در حوزه دینی اقدامات مختلفی از جمله نظارت بر رسانه ها، اینترنت و گفت وگو با کنندگان جنبش های مختلف را انجام می دهد.

ابراز نگرانی کنندگان قرقیزستان در مورد فعالیت گروههای افراطی در این کشور در حالی است که تعداد زیادی از شهروندان قرقیزی در گروههای تروریستی از جمله داعش و جبهه النصره در زمان جنگ سوریه و عراق عضویت داشتند و تعدادی از این افراد در این درگیریها کشته و تعدادی به افغانستان منتقل شده اند.

خطر اقدامات تروریستی همواره قرقیزستان را تهدید می کند.

انتهای پیام/.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 530

به "نگرانی مجلس قرقیزستان از فعالیت سازمان های افراطی در این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی مجلس قرقیزستان از فعالیت سازمان های افراطی در این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید