بختیار: در انتخابات آینده باید اندیشه ای نو به میدان بیاید

به گزارش آسمان فارس، یک نماینده سابق مجلس گفت: در انتخابات آینده باید فکر و اندیشه ای نو به میدان بیاید تا بتواند مسائل مردم را حل نماید. جریان های سیاسی نشان داده اند که قدرتی برای حل مسائل عظیم و مهم مردم و کشور ندارند و همواره دچار مبارزات و کشمکش های دوقطبی خود بوده اند.

بختیار: در انتخابات آینده باید اندیشه ای نو به میدان بیاید

علی بختیار در گفت وگو با خبرنگاران در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری آینده و فضای کرونازده جامعه، اظهار کرد: رونق انتخابات با فضای کرونازده خیلی گره نخورده و فضای مجازی می تواند شرایط را برای انتخاباتی پرشور مهیا کند؛ به شرط آنکه یکسری اصول توسط عقلای سیاسی رعایت گردد. مردم به خاطر کرونا از انتخابات زده نمی شوند بلکه شرایط سیاسی آنان را برای حضور دلگرم تر یا دلزده تر می نماید.

وی اعلام نمود: مردم دیگر مانند سال های 84 و 92 رأی نخواهند داد و رییس جمهور با دوپینگ دو جریان اصول گرایی و اصلاح طلبی روی کار نخواهد آمد.

وی در ادامه چنین ابراز عقیده کرد: نه رییس دولت نهم و دهم اصولگرا بود و نه رییس دولت یازدهم و دوازدهم اصلاح طلب. بلکه آن ها با دوپینگ آن دو جریان به ریاست جمهوری رسیدند و چون ذاتا از دل آن ها بیرون نیامده بودند، بعد از به قدرت رسیدن نیز دچار سیاست گذاری های چند گونه شدند که در نهایت دولت های موفقی نیز نداشتند.

این نماینده سابق مجلس گفت: شانس موفقیت دولت ها با قوانین فعلی بسیار کم است و به دلیل نداشتن کابینه و دولت حزبی، پس از به قدرت رسیدن یک طیف شاهد تخریب و حاشیه سازی های جریان مخالف هستیم که این خود عظیم ترین عامل ناتوانی دولت ها شده است.

بختیار با مثالی از به ثمر رسیدن برجام ادامه داد: وقتی توافق ایران با کشورهای غربی به ثمر نشست، عده ای فارق از ثمراتی که برای مردم و کشور داشت، شروع به زیر سوال بردن آن کردند و بی آنکه جانب عدالت و انصاف را رعایت نمایند دستاورد آن را هیچ انگاشتند. در چنین فضایی شاهد خشنودی دشمنان کشور بودیم که از شکاف و فاصله به وجود آمده نهایت استفاده را بردند و سنگین ترین تحریم ها را علیه ما به کار بستند و بعضی دوستان داخلی نیز مسرور از این اقدام امریکایی ها!

وی گفت: وحدت کلمه می تواند ما را از تنگناهای موجود به ساحل امن و آرامش برساند و دست متجاوزان را از منافع مردم ما کوتاه کند. متأسفانه در انتخابات مجلس یازدهم استقبال مردم آن طور که باید و شاید چشمگیر نبود. بازی های سیاسی بی حاصل مردم را آزرده و نگران نموده است. منافع جناحی بر منافع ملی فزونی پیدا نموده است و مردم روز به روز از لحاظ معیشتی دچار گرفتاری می شوند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه مردم دیگر به اصولگرایی یا اصلاح طلبی رأی نخواهند داد گفت: باید فکر و اندیشه ای نو به میدان بیاید تا بتواند مسائل عدیده مردم را حل نماید. جریان های سیاسی نشان داده اند که قدرتی برای حل مسائل عظیم و مهم مردم و کشور ندارند و همواره دچار مبارزات و کشمکش های دوقطبی خود بوده اند و از اکنون در شرایطی که مردم در فشار هستند هم دعواهای انتخاباتی خود را شروع نموده اند.

وی در سرانجام گفت: تجربه مجلس یازدهم به همگان ثابت خواهد نمود که شعارزدگی و حربه تخریب برای به دست دریافت قدرت، رهاوردی نخواهد داشت و مردم را بیش از پیش از آینده خود و کشور ناامید خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1127

به "بختیار: در انتخابات آینده باید اندیشه ای نو به میدان بیاید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بختیار: در انتخابات آینده باید اندیشه ای نو به میدان بیاید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید