کرونا در اروپا، از کمبود لباس های محافظ در انگلیس تا نفوذ بالای کرونا به کادر درمانی ایتالیا

به گزارش آسمان فارس، جدیدترین اخبار کرونایی از کمبود مواد ضد عفونی کننده و لباس محافظ برای کادر درمانی کلینیک های انگلیس در بخش های مراقبت های ویژه و نفوذ بالای این بیماری به کادر درمانی ایتالیا حکایت دارد.

کرونا در اروپا، از کمبود لباس های محافظ در انگلیس تا نفوذ بالای کرونا به کادر درمانی ایتالیا

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا همچنان در اروپا قربانی گرفته و همچون اسب افسار گسیخته ای می تازد و ویرانی های بیشتری به بار می آورد.

درخواست پلیس آلمان برای اجباری شدن استفاده از ماسک

جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا نشان می دهد که اتحادیه پلیس (GdP) و اتحادیه پلیس فدرال آلمان (DPolG) خواهان استفاده از پوشش دهان و بینی برای شهروندان در وسایل حمل ونقل عمومی و مغازه ها در سراسر آلمان شدند.

نخست وزیر ایالت نیدرزاکسن هم انتظار دارد به زودی در دوران بحران کرونا استفاده از ماسک اجباری گردد. وی تاکید نمود : من اطمینان دارم که به زودی ماسک ها به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل گردد و به زودی در حمل و نقل عمومی به یک وظیفه تبدیل گردد.

روز آدینه ایالت زاکسن به عنوان اولین ایالت آلمان استفاده از ماسک در وسایل حمل و نقل عمومی و خرده فروشی ها را اجباری کرد. در ایالت مکلنبورگ-فورپومرن هم استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی از 27 آوریل اجباری می گردد. دولت آلمان البته تا به حال اجباری شدن پوشش ماسک در سراسر آلمان را رد نموده و تنها به هنگام خرید و حمل و نقل عمومی آن را توصیه نموده است.

37 هزار نیروی ارتش آلمان وارد عملیات مبارزه با کرونا می شوند

ارتش آلمان هم 37 هزار نیرو را برای عملیات کرونا آماده می نماید. ارتش آلمان این نیروها را برای حمایت از ایالات و مناطق مختلف آلمان در دوران بحران کرونا آماده می نماید. تا به حال در ارتش آلمان حدود 314 مورد ابتلا به کرونا تشخیص داده شده که تقریبا 200 مورد آن ها بهبود یافته اند.

وولفگانگ شایبله، رئیس مجلس آلمان هم درخواست نموده که از بحران کرونا درس های اجتماعی گرفته گردد. وی تاکید نمود که رابطه اقتصا بازار و تنظیم دولت باید از نو تعریف گردد.

عواقب کرونا برای جنگل های آلمان

کارشناسان بر این عقیده اند که کرونا همچنین عواقبی برای جنگل های آلمان و تجارت چوب داشته است. رئیس شورای جنگلداری آلمان در این باره گفته است که در حال حاضر پرسنل کافی وجود ندارد که چوب های آسیب دیده را از جنگل ها خارج نموده و درختان جدید کاشته گردد.

درخواست وزیر بهداشت لهستان برای تعویق 2 ساله انتخابات ریاست جمهوری

وزیر بهداشت لهستان هم خواهان به تعویق افتادن انتخابات ریاست جمهوری این کشور به مدت 2 سال شده است.

پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان هم کاهش محدودیت های ضد کرونایی را بخصوص به شمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا مرتبط دانسته و گفت: اگر آمار مبتلایان پایین باقی بماند ما جای مانور بیشتری برای کاهش محدودیت ها خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: باید دوباره بدون اینکه سلامت انسان ها به خطر بیفتد فراوری را افزایش دهیم. ما باید یاد بگیریم با این ویروس زندگی کنیم.

باز شدن کلیساها در جمهوری چک

خدمات کلیساها در کشور چک به زودی دوباره شروع به کار می نماید. وزیر بهداشت این کشور اعلام نمود که این تجمعات از 27 آوریل (8 اردیبهشت) با حداکثر 15 نفر و با حفظ فاصله می تواند شروع به کار کند.

در کشور چک تا به حال حدود 6499 مبتلا به کرونا وجود داشته و 173 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

نفوذ بالای کرونا به کادر درمانی ایتالیا

خبرها همچنین حاکی از آن است که حدود 17 هزار نفر از کارکنان بخش های بهداشت و درمان ایتالیا به کرونا مبتلا شده اند که شامل حدود یک دهم تمام مبتلایان در این کشور است. حدود دو سوم مبتلایان زنان هستند و سن متوسط افراد مبتلا در بخش های درمانی این کشور حدود 42 سال بوده است.

بر اساس آمارهای رسمی حدود 125 پزشک در ایتالیا بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند و حداقل 34 پرستار هم در این ارتباط جان باخته اند.

خبرها حاکی از آن است که یکی از کارکنان آلمانی هیات اتحادیه اروپا در بوسنی و هرزگوین بعد از ابتلا به کرونا از بخش قرنطینه یک بیمارستان در سارایوو فرار نموده است. وی دقایقی بعد توسط نیروهای پلیس دستگیر و به بیمارستان منتقل شد.

درخواست آلمان برای تقویت سازمان بهدات جهانی

گرت مولر، وزیر توسعه آلمان هم خواهان تقویت سازمان بهداشت جهانی شده و تاکید نموده جهان باید بهتر علیه این بیماری همه گیر تجهیز گردد. وی گفته که بیماری کرونا آخرین بیماری همه گیر در جهان نیست.

مولر انتقاد شدیدی به اقدام ترامپ در قطع یاری های مالی آمریکا به سازمان بهداشت جهانی وارد نموده و گفت: مطمئنا احتیاج به بهبود بیشتر با هماهنگی و همکاری وجود دارد، اما ما باید به جلو پیش رویم.

توافق وزرای خارجه اروپایی برای بازگشایی مسیرهای تجاری

وزرای امور خارجه بیش از 10 کشور جهان از جمله المان، فرانسه و انگلیس در یک کنفرانس تلفنی برای بازگشایی مسیرهای تجاری و حمل و نقل بین المللی توافق کردند.

کمبود شدید لباس های حفاظتی در کلینیک های انگلیس

در کلینیک های انگلیس هم لباس های محافظ به شکل خطرناکی با کمبود روبرو می گردد. پیش بینی می گردد لباس های یکبار مصرف آستین بلند و مایع ضد عفونی برای پزشکان و پرستاران در هفته جاری در بسیاری از بخش های مراقبت ویژه کمیاب گردد. این مسئله خطر بالای ابتلا برای کادر درمانی را افزایش می دهد.

چارلز میشل، رئیس شورای اروپایی هم طرح بدهی های مشترک برای غلبه بر بحران مالی حاصل از کرونا را رد ننموده و در تبادل نظر با یک رسانه آلمانی تاکید نمود: ما به نشانه ثبات و همبستگی احتیاج داریم.

جدیدترین آمار مبتلایان و مرگ کرونایی در کشورهای مهم اروپا

کرونا در اروپا همچنان افراد بیشتری را درگیر این بیماری می نماید.

بر اساس جدیدترین آمارهای رسمی در اسپانیا تا به حال 191.726 نفر به کرونا مبتلا شده و 20043 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 172434 نفر به این بیماری همه گیر مبتلا شده و 22745 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

فرانسه هم به شدت تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته و تا به حال در این کشور 147969 نفر به کرونا مبتلا شده و 18681 نفر هم در اثرابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

آمارها نشان می دهد که تعداد مبتلایان به کرونا درآلمان هم به 141397 نفر افزایش پیدا نموده و 4352 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در انگلیس هم تا به حال 108692 نفر به کرونا مبتلا شده و 14576 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 962

به "کرونا در اروپا، از کمبود لباس های محافظ در انگلیس تا نفوذ بالای کرونا به کادر درمانی ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از کمبود لباس های محافظ در انگلیس تا نفوذ بالای کرونا به کادر درمانی ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید