باهر اقدامی که به مناقشه بین آذربایجان وارمنستان دامن بزندمخالفیم

به گزارش آسمان فارس، معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان گفت: ایران ضمن احترام به تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان به طور اصولی با هر اقدامی که به مناقشه بین دو کشور همسایه آذربایجان و ارمنستان دامن بزند مخالف است.

باهر اقدامی که به مناقشه بین آذربایجان وارمنستان دامن بزندمخالفیم

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان ارزان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان امروز چهارشنبه با خلف خلف اف معاون وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در مورد روابط دو کشور به صورت تلفنی تبادل نظر کرد.

در این تبادل نظر که به ابتکار طرف آذری صورت گرفت، طرفین بر اهمیت تداوم روابط برادرانه و استمرار همکاری های همه جانبه دو کشور تاکید کردند.

عراقچی در این تبادل نظر با اشاره به انتشار بعضی اخبار در فضای مجازی گفت: کوشش دشمنان روابط دو کشور آن است که با فضاسازی های دروغین روابط محبت آمیز و برادرانه دو کشور همسایه را تخریب نمایند.

وی اضافه نمود: خبر مربوط به تردد کامیون های ایرانی به قره باغ کوهستانی و مناطق اشغالی جمهوری آذربایجان کذب محض است و جمهوری اسلامی ایران ضمن احترام به تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان به طور اصولی با هر اقدامی که به مناقشه بین دو کشور همسایه آذربایجان و ارمنستان دامن بزند مخالف است.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان همچنین از یاری های بشرمحبت آمیز جمهوری آذربایجان به ایران برای مقابله با بیماری کرونا تشکر نموده و ادامه جریان حمل و نقل و ترانزیت کالا میان دو کشور با توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی را نکته مهمی در روابط دو کشور دانست.

وی با اشاره به شرایط قرنطینه و تعطیلی دانشگاه ها خواهان مساعدت دولت جمهوری آذربایجان در بازگرداندن دانشجویان و دیگر اتباع ایرانی به کشور شد که مورد استقبال طرف آذری نهاده شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 847

به "باهر اقدامی که به مناقشه بین آذربایجان وارمنستان دامن بزندمخالفیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باهر اقدامی که به مناقشه بین آذربایجان وارمنستان دامن بزندمخالفیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید