کاپیتان سابق ژیمناسیتک: آقای وزیر! کجایید؟، چرا ژیمناستیک برای کسی مهم نیست

به گزارش آسمان فارس، حسن میرقائمی کاپیتان و مربی اسبق تیم ملی ژیمناستیک که به تازگی و تنها به دلیل اختلاف نظرش با رییس فدراسیون ژیمناستیک، با دخالت پلیس 110 از سالن تمرین ودر حضور شاگردانش بیرون انداخته شده، می گوید وزیر ورزش باید برای ژیمناستیک فکری کند وگرنه این رشته نابود می گردد.

کاپیتان سابق ژیمناسیتک: آقای وزیر! کجایید؟، چرا ژیمناستیک برای کسی مهم نیست

به گزارش خبرنگاران، در اقدامی جدید و تعجب آور مسئولین فدراسیون ژیمناستیک کاپیتان سابق تیم ملی، داور و مربی بین المللی این رشته را از سالن ژیمناستیک بیرون کردند. حسن میرقائمی که دارای سوابق درخشانی در ژیمناستیک است به عنوان مربی در سالن ژیمناستیک برادران شهید آذرپی مشغول تمرین شاگردانش بود. در روز یکشنبه میرقائمی با ممانعت مسئول سالن برای ورود به آن مجموعه روبرو شد اما او به داخل سالن رفت. طولی نکشید که مسئول سالن در تماس با پلیس، میرقائمی را به عنوان فردی مزاحم در سالن معرفی و خواهان اخراج وی از سالن شد.

این اولین باری نیست که فدراسیون ژیمناستیک دست به چنین کارهایی می زند. پیش از این از ورود و فعالیت شاهرخ نور مربی سابق تیم ملی نیز به یکی از سالن های ورزشی به علت مصاحبه انتقادی از فدراسیون جلوگیری شده بود. هم چنین پیش از این سرمربی ترامپولین به دلیل مصاحبه از کارش برکنار شد.

باید دید نفر بعدی چه کسی است که از سمت خود اخراج می گردد؟

حسن میرقائمی کاپیتان و مربی اسبق تیم ملی و داور بین المللی در گفت وگو با خبرنگاران درباره این اتفاق گفت: من کاپیتان و مربی اسبق تیم ملی و همچنین کارشناس خبره فدراسیون و داور بین المللی ژیمناستیک هستم. به دلیل مصاحبه انتقادی که در 18 آبان از عملکرد فدراسیون داشتم از مجموعه ژیمناستیک حذف شدم. ماجرا از این قرار است که من آنالیزهایی در مورد مسابقات قهرمانی آسیا 2 سال پیش و مقایسه آن با زمان کنونی انجام دادم و متوجه شدم که تیم ملی کنونی افت نموده و این مقایسه را من در گفت وگویی رسانه ای کردم. متاسفانه بعد از این مصاحبه بیمه من قطع شد و سه روز پیش من را از سالنی که تمرین می دادم بیرون کردند. حتی به من گفتند که نمی توانید به مجموعه وارد شده، آموزش دهید و حتی برای اخراج من از سالن پلیس آوردند.

او اضافه کرد: من به آنان گفتم که شما نمی توانید همین طوری من را از سالن بیرون کنید و باید نامه از فدراسیون ژیمناستیک بیاورید، ولی در پاسخ به من گفتند که نامه نمی دهیم اما شما اجازه ندارید اینجا تمرین بدهید. وقتی وارد سالن شدم و هنگامی که تمرین می دادم در حشور اولیا و هنرآموزان پلیس 110 آمد و من را از سالن بیرون انداخت!

کاپیتان و مربی اسبق تیم ملی ژیمناستیک گفت: درگاهی (رئیس فدراسیون ژیمناستیک) فرافکنی می نماید. درحالی که به صورت صادقانه موضوعی را کارشناسی کردم چرا باید بیمه من قطع گردد؟ و از ورود به سالن منع شوم.

میرقائمی اضافه کرد: من قهرمان ملی کشور هستم و برای این کشور 40 سال مدال آورده ام. آیا باید با یک انتقادی که از رئیس فدارسیون می کنم من را از سالنی که از بچگی تمرین می نموده ام بیرون نمایند؟ من تنها نیستم که این اتفاق برایش پیش آمده است و اوضاع برای آقای نور، خرسندل، راضی نژاد هم همین گونه است. مگر می گردد همچون اتفاقاتی رخ دهد و کسی صدایش هم درنیاید؟ ورزش به کجا می رود؟ آقای وزیر کجایید و چه کار می کنید؟ مگر می گردد به ورزشکار قهرمان بگویند که اجازه تمرین دادن نداری؟ فقط به خاطر یک مصاحبه باید بیرون نمایند...؟

این مربی اسبق تیم ملی گفت: من کارشناس این کار و دانشجوی دکترا تربیت بدنی هستم. هرکس ضد درگاهی حرف بزند می خواهند او را حذف نمایند. این خانم افرادی را دور خود جمع نموده که فقط بله و قربان بگویند. فقط همین!

او در مورد عملکرد فنی تیم ملی گفت: به هیچکس قصد ندارم توهین کنم، ولی کسایی که کنار خانم درگاهی هستند ضعیف اند و هرچه آدم قوی و پیشکسوت قهرمان بوده کنار گذاشته شده است. سرمربی تیم ملی چه سابقه ای دارد؟ سرمربی جوانان چه سابقه ای دارد؟

میرقائمی اضافه کرد: رئیس کمیته ها همگی رؤسا هیات ها هستند تا به درگاهی رای دهند و سال بعد هم رئیس فدراسیون باقی بماند. درگاهی فرافکن است و آمارهای نادرست به مردم و مسئولین می دهد. هیچ کس هم نیست که جلوی او بایستد و بگوید که این آمارها درست نیست. درگاهی که در برنامه زنده صحبت می کرد از آمارهای خوب خبر می داد ولی بازی های آسیایی با قهرمانی آسیایی فرق دارد!

کاپیتان و مربی اسبق تیم ملی ژیمناستیک در مورد عدم اعزام ملی پوشان به مسابقات آلمان گفت: من در جریان این موضوع بودم و اصلا عدم اعزام ملی پوشان مسابقات آلمان به دلیل اسباب کشی نبود، بلکه فدارسیون برای دریافت ویزا دیر اقدام نموده و سفارت آلمان هم به فدراسیون گفت که دیر آمده اید و فرصتی برای صدور ویزا نیست.

وی ادامه داد: در ورزش چه خبر است که خبره ها و خاک خورده های ژیمناستیک اخراج می شوند و هیچ کس هم برایش مهم نیست. حتی حق انتقاد نداریم و اگر انتقاد کنیم ما را حذف می نمایند! فدراسیونی که نمی تواند مدیریت داشته باشد و سوء مدیریت و فرافکنی می نماید و با ارتباط با نمایندگان مجلس برای ماندن کوشش می نماید باید برکنار گردد. از وزارت ورزش شنیدم که می خواهند دبیر ژیمناستیک را عوض نمایند ولی همچنان ایشان سرجای خود قرار گرفته است. ژیمناستیک مسائل قضایی هم دارد ولی به من ربطی ندارد زیرا که من کارشناس فنی هستم. با وجود این همه مسائل چرا وزارت ورزش و وزیر محترم کاری نمی نماید؟ باید ورزش ژیمناستیک به قهقرا رفته و نابود گردد؟! ورزش ژیمناستیک ورزش مادر است و باید یک شخص دلسوز بالای سر این ورزش باشد.

میرقائمی اضافه کرد: آقای رمضانیان پور که حامی ایشان بوده و جزو هیات رئیسه است و همینطور مهندس هاشمی طبا از مجموعه ژیمناستیک جدا شده اند. وقتی این دو نفر به از هیات رئیسه بیرون آمدند پس ببیند در فدراسیون چه خبره است.

کاپیتان و مربی اسبق تیم ملی ژیمناستیک در انتها گفت: کجای جهان یک قهرمان ملی را از سالن بیرون می نمایند؟ من از 6 سالگی ژیمناستیک کار نموده ام و کاپیتان جوانان و بزرگسالان همزمان بودم و 20 سال در بوندسلیگا رقابت کردم و نام ایران را بالا بردم آیا شایسته است که این گونه با من رفتار گردد؟ من جزو 8 داور بین المللی ایران هستم. درگاهی باعث شده که من از داوری بین المللی ساقط شوم و به من اجازه نمی دهد که با خرج خودم به مسابقات داوری بروم. هر داور بین المللی احتیاج دارد بین دو المپیک 4 داوری داشته باشد و درگاهی اجازه نمی دهد که من به مسابقات بروم و اینگونه سرمایه ملی انسانی را ساقط می نماید. فقط من مانده ام که این حرف ها را باید به چه کسی بزنم!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 632

به "کاپیتان سابق ژیمناسیتک: آقای وزیر! کجایید؟، چرا ژیمناستیک برای کسی مهم نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاپیتان سابق ژیمناسیتک: آقای وزیر! کجایید؟، چرا ژیمناستیک برای کسی مهم نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید