پیغام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر به مناسبت روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی

به گزارش آسمان فارس، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در پیامی به مناسبت 22 مرداد، روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی را گرامی داشت.

پیغام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر به مناسبت روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ سردار دکتر اسکندر مومنی در این پیغام آورده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بی تردید جامعه توسعه یافته محصول مشارکت آگاهانه، هدفمند و مطالبه گر نخبگان آن جامعه در عرصه های مختلف بویژه عرصه اجتماعی است و قطعا دولت ها حتی در جوامع پیشرفته به تنهایی قادر به انجام همه امور نخواهند بود.

در واقع، سازمان های مرد م نهاد ستون های قوی و مستحکم و در عین حال ظریف و زیبایی هستند که امکان ساخت جامعه توسعه یافته بر فراز آن ها میسر می گردد.

سازمان های مردم نهاد با افزایش کارایی، اثربخشی و انعطاف پذیری در اجرای برنامه ها در سطح جامعه و با قبول نقش های متفاوت نظیر مجری، همکار، مشاور و ناظر در کنار دولت می توانند نقش مهم و اثرگذاری را در توسعه ایفا نمایند.

در مسئله اعتیاد که به عنوان یک مسئله اجتماعی، روان شناختی، پزشکی، مالی و فرهنگی با پیچیدگی های خاص خود، حاکمیت ملی، امنیت و استقلال بیشتر کشور ها از جمله کشور عزیزمان را متأثر ساخته است، نهاد های مدنی و تشکل های مردمی و سازمان های مردم نهاد در عرصه های مختلف مبارزه با اعتیاد از جمله پیشگیری، درمان، کاهش آسیب، حمایت های اجتماعی و صیانت از آسیب دیدگان اعتیاد از اهمیت بالایی برخوردارند.

با توسعه و تقویت مشارکت های مردمی و با بهره گیری از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد می توانیم در کاهش آسیب های ناشی از اعتیاد در جامعه پیروز تر عمل کنیم؛ بنابراین با شعار یاریگر هم باشیم، آغوش خویش را به سوی تمامی سازمان های مردم نهاد، تشکل های مردمی، گروه های جهادی، تشکل های مذهبی، خیرین، کارآفرینان و همه گروه ها و نهاد های مردمی و آحاد جامعه می گشاییم و خالصانه از تمامی گرو ه ها دعوت می کنیم تا با مشارکت بیش ازپیش در طرح یاریگران زندگی، یاریگر ما در تمامی عرصه های مبارزه با پدیده شوم اعتیاد باشند.

اینجانب ضمن گرامیداشت این روز، از فعالیت و کوشش های خالصانه مدیران و اعضای سازمان های مردم نهاد در توانمندسازی جامعه و کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی قدردانی می کنم و امیدوارم به وسیله تعامل سازنده میان دولت و تشکل های مردمی بتوان زمینه را برای نقش آفرینی بیشتر سمن ها و مشارکت مردم در پیشبرد امور فراهم کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1169

به "پیغام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر به مناسبت روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر به مناسبت روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید