پورابراهیمی: حدود 320 هزار میلیارد تومان کسری در لایحه بودجه 1400 داریم، نوبخت فردا میهمان کمیسیون مالی مجلس است

به گزارش آسمان فارس، رئیس کمیسیون مالی مجلس گفت: در لایحه بودجه حدود 320 هزار میلیارد تومان کسری بودجه در سال 1400 داریم و سهم بودجه از منابع نفتی به دو برابر افزایش پیدا نموده است.

پورابراهیمی: حدود 320 هزار میلیارد تومان کسری در لایحه بودجه 1400 داریم، نوبخت فردا میهمان کمیسیون مالی مجلس است

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محمدرضا پورابراهیمی امشب در شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان که با حضور زینی وند استاندار کرمان در سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار گردید گفت: بودجه ای کشور شرایط خاصی در سال 1400 دارد.

وی با بیان اینکه در شرایطی این بودجه تدوین می گردد که روش بودجه نویسی شبیه سنوات گذشته بوده و اصلاح ساختار بودجه انجام نشده است گفت: سال گذشته نیز همین ساختار بودجه اعلام شد و شرایط بودجه تغییری در ساختار ننموده است.

رئیس کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت حداقل می توانست در آخرین سال خود اصلاح ساختار بودجه را انجام بدهد که متاسفانه اتفاقی نیفتاده است اضافه کرد: به عنوان مثال در کشور سهم درآمد های مالیاتی در مجموع درآمد کشور قرار بود به حداکثر ممکن برسد و بیش از نیمی از مصارف کشور به درآمد های مالیاتی برسد، اما به کمترین میزان رسیده است.

وی با بیان اینکه در دو سال گذشته روی درآمد های مالیاتی کار کردیم و تصمیم میدانی در مجلس اخذ شده است گفت: قانون مالیات بر عایدی در کمیسیون مالی مجلس نهایی شده و از یکشنبه در دستور کار صحن علنی مجلس قرار می گیرد.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه در لایحه بودجه شاهد این تصمیمات در ساختار بودجه نیستیم و یا به مولدسازی در بودجه توجه آنچنانی نشده است ادامه داد: شرایط بودجه ای ارائه شده دولت به مجلس انطباقی با شرایط جنگ مالی کشور ندارد.

وی با بیان اینکه در لایحه بودجه حدود 320 هزار میلیارد تومان کسری بودجه در سال 1400 داریم اضافه کرد: سهم بودجه از منابع نفتی قرار بود به 20 درصد کاهش برسد که به حدود دو برابر در این لایحه بودجه افزایش پیدا نموده و ما همچنان اتکا به درآمد های نفتی را می بینیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه 90 درصد از میزان مصارف کشور بودجه هزینه ای است که افزایش پیدا نموده است گفت: در مجلس با دولت صحبت کردیم و قرار شد ساختار های بودجه تغییر اساسی پیدا کند و یا با دولت به توافق برسیم که منویات رهبر معظم انقلاب در بودجه محقق گردد.

وی با بیان اینکه جلسه فردا کمیسیون مالی مجلس با حضور آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار می گردد اضافه کرد: جلسه مجمع نمایندگان استان کرمان با حضور استاندار کرمان و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در تهران با موضوع بودجه استان کرمان برگزار می گردد.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه در هشت ماهه ابتدای سال جاری بیش از هزار میلیارد تومان مازاد درآمد استان بوده است گفت: برش استانی بودجه 1400 باید برداشته شده و به نمایندگان و مدیران استان ارائه گردد و مدیران باید از تمام ظرفیت های بودجه ای آگاهی داشته و اعتبارات لازم را جذب نمایند.

وی با بیان اینکه مدیران استان باید پیشنهادات خود را در زمان تدوین لایحه دولت به ما بدهند تا پیگیری کنیم اضافه کرد: 2.8 میلیارد یورو منابع صندوق توسعه ملی به عنوان استقراض در اختیار دولت قرار داده شده که باید در زیرساخت ها هزینه گردد، اما سهم استان کرمان معین نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1387

به "پورابراهیمی: حدود 320 هزار میلیارد تومان کسری در لایحه بودجه 1400 داریم، نوبخت فردا میهمان کمیسیون مالی مجلس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پورابراهیمی: حدود 320 هزار میلیارد تومان کسری در لایحه بودجه 1400 داریم، نوبخت فردا میهمان کمیسیون مالی مجلس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید