پنجره ملّی خدمات دولت هوشمند پروژه برتر بین المللی شد

به گزارش آسمان فارس، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: یکی از برنامه های راهبردی و مهم دولت سیزدهم در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تحقق دولت هوشمند است. به همین منظور ما هم عزم خودمون رو جزم کردیم که این پروژه بالاخره پس از سال ها انتظار به انتها برسد.

پنجره ملّی خدمات دولت هوشمند پروژه برتر بین المللی شد

وی اضافه کرد: به همین دلیل طی یک و نیم سال گذشته با کار و کوشش شبانه روزی همکارانم در سازمان فناوری اطلاعات، مشارکت سازمان اداری و استخدامی و همکاری سایر دستگاه های اجرایی این پروژه پیشرفت قابل توجهی داشته است.

وی مطرح کرد: تا به امروز 93 درصد از دستگاه های اجرایی به پنجره ملّی خدمات دولت هوشمند پیوسته اند و چیزی حدود سه هزار خدمت از این طریق در دسترس کاربران قرار گرفته است.

زارع پور توضیح داد: هرچند شرایط فعلی پروژه دولت هوشمند به هیچ وجه با شرایط آن در ابتدای استقرار دولت سیزدهم قابل مقایسه نیست، اما هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه طی برنامه ریزی اجرا شده انشالله قرار است در سال آینده تمامی خدمات دولت از این طریق به مردم ارائه گردد و حداقل 20 درصد از خدمات دستگاه های اجرایی به صورت هوشمند ارائه گردد، اظهار داشت: خبر خوب اینکه امروز در بخش نهایی داوری پروژه های دولت الکترونیک مسابقات اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی(WSIS) که همزمان با روز سوم اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی سال 2023 در ژنو سوییس برگزار گردید، اتحادیه بین المللی ارتباطات(ITU) این پروژه را به عنوان یکی از پروژه های برتر در حوزه دولت الکترونیک انتخاب و جایزه WSIS Prize Champion 2023 را به رئیس محترم سازمان فناوری اطلاعات ایران که به نمایندگی از این وزارتخانه در این اجلاس شرکت نموده بود اهدا کرد.

وی با تشکر از کوششهای همه کسانی که در کسب این موفقیت سهم داشته اند، اظهار داشت: همه دستگاههای اجرایی که به پنجره ملّی خدمات دولت هوشمند متصل شده اند؛ رسانه ها و بویژه سازمان صدا و سیما که در پیگیری پیوستن دستگاههای اجرایی نقش موثری داشتند؛ همکاران عزیزم در سازمان امور استخدامی و اداری و سازمان فناوری اطلاعات که در به ثمر نشستن این پروژه نقش کلیدی داشتند و این مسیر همچنان ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 اسفند 1401 بروزرسانی: 25 اسفند 1401 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 2152

به "پنجره ملّی خدمات دولت هوشمند پروژه برتر بین المللی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنجره ملّی خدمات دولت هوشمند پروژه برتر بین المللی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید