واکنش کاخ سفید به تصویب بندهای استیضاح ترامپ

به گزارش آسمان فارس، فارس نوشت: سخنگوی کاخ سفید روز آدینه در بیانیه ای و در واکنش به تصویب بندهای استیضاح ترامپ در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا بیان کرد که ترامپ منتظر رفتاری عادلانه در مجلس سنا خواهد بود.

واکنش کاخ سفید به تصویب بندهای استیضاح ترامپ

استفانی گریشام سخنگوی کاخ سفید روز آدینه به اقدام کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در تصویب بندهای استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داد.

وی طی بیانیه ای اظهار داشت: بازی تحقیقات استیضاح رئیس جمهور در کمیته قضایی مجلس نمایندگان به خاتمه شرم آور خود رسید. رئیس جمهور منتظر رفتاری عادلانه و روندی که همچنان در مجلس نمایندگان به صورت ننگینی از وی منع شده، در مجلس سنا خواهد بود.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا 2 بند تصویب شده برای استیضاح ترامپ را برای رأی گیری در صحن عمومی مجلس نمایندگان، به این مجلس فرستاد تا ترامپ سومین رئیس جمهور تاریخ آمریکا باشد که استیضاح می گردد.

رأی گیری مجلس نمایندگان قبل از تعطیلی کنگره آمریکا در ماه جاری میلادی برگزار خواهد شد. انتظار می رود این مجلس با توجه به آنکه اکثریت جایگاه های آن در اختیار دموکرات ها است با استیضاح ترامپ موافقت کند.

در صورت تصویب استیضاح ترامپ، دیگر شاخه قانونگذاری آمریکا یعنی مجلس سنا جلسه محاکمه استیضاح او در ماه ژانویه برگزار خواهد نمود. تا به حال پیش بینی ها این است که سنا با اکثریت جمهوری خواه، ترامپ را از اتهامات مطرح شده علیه او تبرئه خواهد نمود و او از سمتش عزل نخواهد شد.

نمایندگان جمهوری خواه در چند رأی گیری که تا به حال بر سر استیضاح ترامپ برگزار شده، مخالفتشان را به صورت متحد با آن نشان داده اند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 675

به "واکنش کاخ سفید به تصویب بندهای استیضاح ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش کاخ سفید به تصویب بندهای استیضاح ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید