ترامپ: نظام انتخاباتی ما تحت حملات هماهنگی قرار گرفته است

به گزارش آسمان فارس، رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه نظام انتخاباتی این کشور تحت حملات هماهنگی از سوی طرف های مختلف قرار گرفته، گفت مخالفان من طوری رفتار می کردند که گویی از نتیجه انتخابات خبر داشتند.

ترامپ: نظام انتخاباتی ما تحت حملات هماهنگی قرار گرفته است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بامداد پنجشنبه در ادامه تقلاهای خود برای باقی ماندن در قدرت، بار دیگر ادعای تقلب شدن در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را تکرار کرد.

ترامپ طی پیغامی ویدئویی که در صفحه توئیتر خود منتشر کرد، با گلایه از طولانی شدن فرایند شمارش آراء و اعلام نتایج نهایی، گفت: ما سابقاََ چیزی داشتیم که به آن روز انتخابات می گفتیم. اما اکنون ما روزها، هفته ها و ماه های انتخابات داریم!

وی با بیان اینکه اتفاقات بد بسیار زیادی در این برهه زمانی مضحک اتفاق افتاده، اضافه نمود: مخصوصا اینکه مجبور نیستید چیزی را اثبات کنید تا بزرگترین امتیاز خود که حق رای دادن است را اجرا کنیم.

رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه وظیفه دفاع از قانون اساسی و قوانین این کشور را دارد، گفت: به همین دلیل است که مصمم هستم از نظام انتخاباتی خود حفاظت کنم، که اکنون تحت حملات هماهنگ شده ای قرار گرفته است.

ترامپ با بیان اینکه از ماه ها قبل از روز انتخابات، به نامزدها هشدار داده شده بود که پیروزی زودهنگام اعلام ننمایند، توضیح داد: زیرا هفته ها طول می کشد که پیروز را مشخص کرد، رأ گیری های غیابی را شمارش نمود و نتایج را تایید کرد.

وی ضمن ادعای اینکه رقبای انتخاباتی او طوری رفتار می کردند که گویی از نتیجه انتخابات خبر داشتند، مدعی شد: در عرض چند روز بعد از انتخابات، شاهد اقدامات هماهنگ بودیم تا برنده را القا نمایند، حتی با وجود اینکه بسیاری از ایالت های کلیدی هنوز در حال شمارش آرا بودند.

رئیس جمهور آمریکا با تاکید بر لزوم شمارش تمام آرای قانونی، ادامه داد: هیچ رأی قانونی نیز نباید شمارش گردد. این نه فقط برای احترام گذاشتن به 74 میلیون آمریکایی است که به من رأی دادند، بلکه برای مطمئن شدن از اعتماد آمریکایی ها به این انتخابات و تمام انتخابات های آینده است.

در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که روز سوم نوامبر (13 آبان) برگزار گردید، برآورد رسانه ها حاکی است جو بایدن با 306 رأی الکترال در مقابل 232 رأی ترامپ پیروز شده است. طبق قوانین آمریکا هر یک از نامزدهای انتخاباتی که بتواند 270 رأی الکترال را به دست بیاورد به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شده و مجوز ورود به کاخ سفید را به دست می آورد.

تیم دونالد ترامپ از پذیرش شکست امتناع نموده و شکایت هایی را در چند ایالت علیه آنچه به گفته آنها تخلف ها و تقلب های انتخاباتی است، مطرح نموده است اما این شکایت ها در چند ایالت رد شده اند.

ترامپ دو هفته پیش در پیغامی در توییتر به طور ضمنی به شکست در ایالت آریزونا اعتراف نموده بود. وی در این پیغام توییتری نوشته بود: اکنون دانسته شد که سیستم رای گیری وحشتناک Dominion در آریزونا (و در نوادا) استفاده شده است. جای تعجب نیست که نتیجه یک باخت (با نتیجه) بسیار تنگاتنگ بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1391

به "ترامپ: نظام انتخاباتی ما تحت حملات هماهنگی قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: نظام انتخاباتی ما تحت حملات هماهنگی قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید