حامیان ترامپ چه خوابی برای واشنگتن دیده اند؟، روز ناآرام برای آمریکایی ها

به گزارش آسمان فارس، ایسنا نوشت: گروه های راست افراطی و دیگر حامیان دونالد ترامپ برنامه دارند که امروز شنبه در واشنگتن تجمعی به نشانه ابراز حمایتشان از ادعای بی اساس او مبنی بر وقوع تقلب گسترده در انتخابات سوم نوامبر برپا نمایند.

حامیان ترامپ چه خوابی برای واشنگتن دیده اند؟، روز ناآرام برای آمریکایی ها

به گزارش خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ جمهوریخواه از پذیرفتن شکست در انتخابات در برابر رقیبش جو بایدن که اکنون رئیس جمهور منتخب است، سر باز زده و این به تنشها افزوده است. حامیان ترامپ شامل قانونگذاران جمهوریخواه هم ادعاهای او درخصوص اینکه انتخابات را از او دزدیده اند تقویت نموده اند.

قرار است در اعتراضات در پایتخت آمریکا شخصیتهای راست افراطی از جمله آلکس جونز، یک هوادار تئوری توطئه و صاحب رسانه اینفووارز به همراه نیکولاس فوئنتس، که خودش را ملی گرای آمریکایی توصیف نموده حضور یابند. همچنین شبه نظامیان گروه نگه دارندگان سوگند و همچنین گروه راست افراطی پراود بویز نیز گفته اند اعضای آنها در این تجمع شرکت می نمایند. چند گروه چپگرا هم برای برپایی تجمعات متقابل برنامه ریزی می نمایند.

علاوه بر تجمع واشنگتن، اعتراضات حامیان و مخالفان ترامپ در چند شهر عظیم دیگر سراسر آمریکا نیز برنامه ریزی شده اند.

ترامپ روز آدینه در توئیتر نوشت: دیدن تمامی این حمایتهای شگفت انگیز در آن بیرون به ویژه تجمعات خودجوشی که در سراسر کشور در حال برپا شدن هستند، به ویژه تجمع عظیم روز شنبه در واشنگتن دی.سی دلگرم نماینده است. حتی ممکن است من توقفی داشته باشم و سلامی به آنها بکنم.

سازمانهای امنیتی پیشتر نسبت به احتمال بروز خشونت در زمان حوالی انتخابات از جمله از جانب گروه های افراطگر هشدار داده بودند و تا کنون این خشونت رخ نداده است. کارشناسان گروه های افراطگرا گفتند، که تظاهرات واشنگتن پتانسیل به خشونت کشیده شدن را در صورتی که معترضان مخالف با یکدیگر درگیری پیدا نمایند، دارد.

کریستوفر رودریگز، مدیر سازمان مدیریت شرایط اضطراری و امنیت داخلی واشنگتن گفت، سازمان او در حال ردیابی حدود 12 گروه، هر یک متشکل از حدود دوازده نفر که نشانه هایی از شرکت در تجمع شنبه را نشان داده اند، است.

انتظار میرود حامیان ترامپ در نزدیکی میدان آزادی واقع در شرق کاخ سفید جمع شوند. آنها به تجمعاتشان اسامی مختلف داده اند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1312

به "حامیان ترامپ چه خوابی برای واشنگتن دیده اند؟، روز ناآرام برای آمریکایی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حامیان ترامپ چه خوابی برای واشنگتن دیده اند؟، روز ناآرام برای آمریکایی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید