قابلیت های دانشگاه ها در توسعه اقتصاد دانش بنیان استفاده گردد

به گزارش آسمان فارس، رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور در افتتاحیه یازدهمین کنفرانس بین المللی و پانزدهمین کنفرانس ملی مدیریت فناوری گفت: قابلیت های دانشگاه ها در توسعه اقتصاد دانش بنیان استفاده گردد.

قابلیت های دانشگاه ها در توسعه اقتصاد دانش بنیان استفاده گردد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، به نقل از مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، سید سروش قاضی نوری رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور با اشاره به موضوع اصلی یازدهمین کنفرانس بین المللی و پانزدهمین کنفرانس ملی مدیریت فناوری، رسالت و جهت گیری انجمن مدیریت فناوری و نوآوری را یاری به قرار گرفتن کشور در جهت رشد و توسعه اقتصاد دانش بنیان عنوان کرد و بر بکارگیری حداکثری از ابزار ها و توانمندی های انجمن یعنی ایجاد زمینه مصاحبه میان اعضا، تقویت پژوهش، مشاوره و ترویج تاکید نمود.

وی ایجاد چنین تحولی در اقتصاد را منوط به شناسایی، توسعه و حفظ قابلیت ها و شایستگی هایی دانست که برای همه عناصر جامعه در همه سطوح اعم از افراد، دانشگاه ها و دولت ضروری است، اما برای شرکت هایی که در لبه فناوری فعالیت دارند، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

قاضی نوری در ادامه اضافه نمود: با وجود تاکید سنتی بر قابلیت های نوآورانه، نباید از نظر دور داشت که قابلیت های عملیاتی شرکت ها و دانشگاه ها، که به علت معضلاتی، چون تحریم ها و شرایط ناشی از شیوع کرونا دچار فرسودگی شده است، نیز باید مورد توجه قرار بگیرد و مورد بحث و برنامه ریزی قرار بگیرد. وی در پایان ابراز امیدواری کرد مباحث کنفرانس به ایجاد تفکر عمیق تر در زمینه حفظ و توسعه قابلیت ها و توانمندی های نهاد ها و شرکت های ایرانی یاری کند.

لازم به ذکر است؛ یازدهمین کنفرانس بین المللی و پانزدهمین کنفرانس ملی مدیریت فناوری به وسیله انجمن مدیریت فناوری و نوآوری ایران در روز های 17 و 18 آذرماه در محل پارک فناوری و نوآوری صنعت نفت برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 بهمن 1400 بروزرسانی: 7 بهمن 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1869

به "قابلیت های دانشگاه ها در توسعه اقتصاد دانش بنیان استفاده گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قابلیت های دانشگاه ها در توسعه اقتصاد دانش بنیان استفاده گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید