فشار نهادهای خارج از مدیریت شهری برای جلوگیری از فعالیت سمن ها

به گزارش آسمان فارس، تهران (پانا) - عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران تاکید نمود که بعضی سمن ها را رقیبی جدی در ساماندهی و بهبود شرایط محلات آسیب خیز می دانند و همین مسأله موجب شده ناکارآمدی نهادهای متولی امر تعیین گردد.

فشار نهادهای خارج از مدیریت شهری برای جلوگیری از فعالیت سمن ها

سید آرش حسینی میلانی صبح امروز در دویست و هفتاد و هشتمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران با تبریک اعیاد پیشرو گفت: 14 اسفند، سالگرد درگذشت دکتر محمد مصدق، نخست وزیر آزادی خواه و ملی گرای ایران است که در راه احقاق حقوق ملت ایران جانفشانی های بسیار کرد.

وی به روز جهانی حیات وحش در 12 اسفند اشاره نمود و گفت: مجموعه محیط زیست شهری تهران به انجمن یوزپلنگ ایرانی یاری نموده و فضایی را در اختیار آنها قرار داده بود. متاسفانه بعضی از واحدها در شهرداری پیگیر هستند این دفتر کوچک و مختصر را که در اختیار این انجمن ملی واقع شده است، به این بهانه که یوزپلنگ چه ربطی به تهران دارد، بگیرند.

رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر ادامه داد: این در حالی است که کلانشهرهای جهان برای حمایت از تنوع زیستی کشورشان سرمایه گذاری می نمایند و از هزاران ملکی که در اختیار گروه های مختلف اجتماعی است، حتما سهم یک انجمن ملی، در اختیار داشتن یک دفتر مختصر است. البته معاونت اجتماعی و فرهنگی در حال کوشش است که این موضوع را تثبیت نموده و آنها این مجوز را بگیرند.

حسینی میلانی در تذکری در ارتباط با منع فعالیت سمن ها در محلات آسیب خیز توضیح داد: براساس خبرهای واصله مبنی بر ایجاد محدودیت بر سر راه فعالیت سازمان های مردم نهاد در منطقه 12، فشارهای گوناگونی از سوی بعضی نهادها در باب عدم زمینه سازی برای فعالیت سازنده سمن ها در محله هرندی اعمال شده است.

وی با اشاره به حکم اخیر صادر شده علیه جمعیت امام علی (ع) اعلام نمود: ظاهراً بعضی همانگونه که از حکم مربوط به جمعیت امام علی (ع) برمی آید، سمن ها را رقیبی جدی در ساماندهی و بهبود شرایط محلات آسیب خیز می دانند و همین مسأله موجب شده ناکارآمدی نهادهای متولی امر معین گردد.

این عضو شورای شهر تهران اضافه نمود: گویا بناست در محله هرندی و سایر محلات آسیب خیز تهران بعضی تشکیلاتی را مستقر نمایند و نتایج فعالیت ها و زحمات چندین ساله سمن ها را بی تاثیر نشان داده و خود دست به کار فعالیت های ضربتی و غیر اجتماعی بزنند.

حسینی میلانی با تاکید بر اینکه ما به عنوان نمایندگان شهر تهران معتقدیم سمن ها در منطقه 12 و سایر محلات آسیب خیز به خصوص محله هرندی دارای کارنامه و سابقه درخشانی هستند، گفت: شهرداری تهران موظف است زمینه را برای فعالیت بیشتر و کارآمدتر این بخش از جامعه مدنی فراهم نموده و در برابر هرگونه فشار خارج از ساختار مدیریت شهری ایستادگی کند و بدون مجوز شورا هیچ گونه فعالیتی درخصوص ایجاد محدودیت برای سمن ها انجام ندهد.

وی افزود: نقش معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در این بین بسیار حائز اهمیت است و باید در راستای سیاست های ابلاغی شورای شهر اقدام نموده و کلیه امکانات و لوازم فعالیت سمن ها در محلات آسیب خیز مخصوصا محله هرندی را فراهم کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1514

به "فشار نهادهای خارج از مدیریت شهری برای جلوگیری از فعالیت سمن ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فشار نهادهای خارج از مدیریت شهری برای جلوگیری از فعالیت سمن ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید