فشارهای ترامپ باعث استعفای مدیر تیک تاک شد

به گزارش آسمان فارس، ایسنا نوشت: بعد از اتهام تهدید امنیت ملی دونالد ترامپ به اپلیکیشن تیک تاک، کوین مایر، رئیس اجرایی این اپلیکیشن در آمریکا به دلیل شرایطبه شدت تغییریافته سیاسی و تنها چند ماه بعد از انتصاب، استعفا داد.

فشارهای ترامپ باعث استعفای مدیر تیک تاک شد

از پروفایل ما bestcanadatours دیدن نمایید.

مایر در نامه ای که توسط گاردین رؤیت شده، به کارکنانش نوشت که او بعد از آنکه ترامپ دستور داده بایت دنس، شرکت مادر تیک تاک، ظرف 90 روز دارایی هایش در آمریکا را به یک شرکت آمریکایی بفروشد، تصمیم گرفته از سمتش کناره گیری کند.

مایر در این نامه گفته، در هفته های اخیر و همزمان با تغییر شدید شرایط سیاسی، اقدامات قابل توجهی برای آنچه تغییرات ساختاری همکاری نیاز خواهند داشت، انجام داده ام. برخلاف این پیش زمینه و همزمان با اینکه انتظار داریم به زودی به یک راه حل دست پیدا کنم، بسیار سخت است که اعلام کنم من تصمیم به ترک شرکت گرفته ام.

فایننشال تایمز نیز به نقل از گزیده ای از این نامه نوشت: متوجه هستم که نقشی که برای آن وارد عمل شدم -شامل اداره جهانی تیک تاک-، به عنوان نتیجه اقدام دولت آمریکا مبنی بر فشار بر فروختن کسب وکار ایالات متحده، بسیار متفاوت به نظر خواهد رسید.

مایر گفت تیک تاک به زودی منتظر قطعنامه ای برای دستورات ترامپ است.

تیک تاک نیز در بیانیه ای از مایر بابت اقداماتش تشکر و بهترین ها را برای او آرزو کرد. در بیانیه تیک تاک آمده: ما قدردان این هستیم که شرایط سیاسی چند ماه اخیر به طور قابل توجهی مسیری که کوین براساس آن پیش می رفت، را تغییر داده و کاملاً به تصمیم او احترام می گذاریم.

کمپانی های فناوری آمریکا از جمله مایکروسافت، توییتر، و اوراکل تمایل نشان داده یا اعلام مذاکره با بایت دنس کرده اند تا بخشی از عملیات تیک تاک، بیرون از چین را به عهده بگیرند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1178

به "فشارهای ترامپ باعث استعفای مدیر تیک تاک شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فشارهای ترامپ باعث استعفای مدیر تیک تاک شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید