روسیه خواهان گفتگوی نظامی میان کشورهای حوزه آرکتیک شد

به گزارش آسمان فارس، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه، امروز پنجشنبه از کشورهای حوزه آرکتیک (محیط پیرامونی قطب شمال) خواست که از این به بعد، مسائل نظامی را نیز در بحث هایی که درباره آینده این منطقه می گردد؛ بگنجانند.

روسیه خواهان گفتگوی نظامی میان کشورهای حوزه آرکتیک شد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

وی در این باره اضافه نمود: خوب است روابط مثبتی که در شورای آرکتیک (شامل آمریکا، روسیه، کانادا، دانمارک، نروژ، ایسلند، سوئد و فنلاند) داریم را به حوزه نظامی نیز تعمیم دهیم.

لاوروف همچنین پیشنهاد داد تا مقامات نظامی کشورها در راستای کاهش تنش در این منطقه دیدارهایی داشته باشند.

به گزارش خبرنگاران، این طور به نظر می آید که همزمان با سیاست چرخش به ایندوپاسیفیک که شامل انتقال نیرو و تجهیزات از غرب آسیا و تمرکز آنها در شرق قاره در راستای مهار چین است؛ آمریکا میخواهد منطقه آرکتیک (شمالگان / ناحیه پیرامون قطب شمال) را در آینده ای نه چندان دور به جدیدترین میدان نبرد خود تبدیل کند.

اقیانوس آرام در شمالی ترین بخش خود به دریای برینگ راه دارد که تنگه ای با همین نام را در خود جای داده است که آلاسکا (متعلق به آمریکا) را از منتهی الیه شرقی سیبری (متعلق به روسیه) جدا می نماید. دریای برینگ همچنین محل رویارویی اقیانوس آرام و اقیانوس شمالگان است.

اگرچه آرکتیک کوچک ترین اقیانوس جهان است اما این ظرفیت را دارد که همزمان با ذوب شدن یخ های قطبی، به عنوان یک جهت میانبر، 75 درصد از کل جمعیت جهان را به یکدیگر متصل کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1662

به "روسیه خواهان گفتگوی نظامی میان کشورهای حوزه آرکتیک شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه خواهان گفتگوی نظامی میان کشورهای حوزه آرکتیک شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید