عمران خان: آماده بزرگترین واکنش ممکن علیه هند هستیم

به گزارش آسمان فارس، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، عمران خان نخست وزیر پاکستان امروز جمعه از واکنش کوبنده به اقدامات هند در کشمیر سخن گفت.

عمران خان: آماده بزرگترین واکنش ممکن علیه هند هستیم

وی در سخنانی گفت: من به اطلاع همگان رسانده ام که پاکستان خواهان جنگ نیست اما در عین حال نمی تواند از چالشهایی که امنیت و سلامت آنرا تهدید می کند، چشم پوشی کند. تصمیم هد در لغو خودمختاری کشمیر خطری برای امنیت پاکستان و تمامیت ارضی آن محسوب می شود. اقدامات هند سبب محروم شدن کشمیری ها از حق تعیین سرنوشتشان شده است و این مغایر با قطعنامه های سازمان ملل است.

نخست وزیر پاکستان افزود: ما آماده بزرگترین واکنش ممکن علیه دشمن هستیم و جامعه دنیای پس از آن مسئول تبعات فاجعه بار خواهد بود.

عمران خان مقامات هند را فاشیست توصیف کرد و آنها را متهم به اقدامات تروریستی ضد مردم بی گناه در کشمیر کرد.

وی با اشاره به توان نیروهای پاکستانی برای واکنش به شکل مناسب در قبال هر اقدام خصمانه هند گفت: اسلام آباد ساکنان کشمیر را تنها نخواهد گذاشت و به حمایت معنوی، دیپلماسی و سیاسی از آنها ادامه خواهد داد. پاکستان بر تلاشهای دیپلماتیک خود برای آشکار کردن چهره واقعی هند اضافه کرده است. جامعه بین المللی باید به هند برای دست برداشتن از اقداماتش فشار وارد کند. دنیا باید به طوری جدی زرادخانه اتمی هند را مورد توجه قرار دهد به ویژه که تحت کنترل دولت نژادپرست و حامی تفکر فزونی هندوهاست.

این در حالی است که عمران خان اخیراً گفته بود که احتمال جنگ میان دو کشور پاکستان و هند وجود دارد اما اسلام آباد شروع کننده جنگ نخواهد بود. عمران خان دست به تلاش های دیپلماتیک گسترده برای کسب حمایت آمریکا و انگلیس زده است اما دهلی نو با هر گونه دخالت خارجی در موضوع کشمیر مخالفت کرده است.

قمر جاوید فرمانده ارتش پاکستان اخیراً در سخنانی در راولپندی گفته بود که کشورش از کشمیر دست نخواهد کشید.

وی گفته بود: ما آماده جانفشانی برای برادران کشمیری هستیم و تا آخرین گلوله و آخرین سرباز و آخرین نفش به وظایف خود عمل خواهیم کرد. ما آماده رفتن تا هر مرحله ای در این زمینه هستیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 384

به "عمران خان: آماده بزرگترین واکنش ممکن علیه هند هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمران خان: آماده بزرگترین واکنش ممکن علیه هند هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید