تور قطر ارزان: قیمت بلیت مسابقات جام جهانی برای ایرانیان ، چرا نمی توانیم به قطر برویم؟

به گزارش آسمان فارس، به گزارش خبرنگاران، در حال حاضر و با قیمت کنونی دلار، مجموع هزینه برای تماشای سه بازی فوتبال جهانی برای ایرانیان حدود 150 میلیون تومان می گردد که بسیاری توان پرداخت آن را ندارند.

تور قطر ارزان: قیمت بلیت مسابقات جام جهانی برای ایرانیان ، چرا نمی توانیم به قطر برویم؟

همراه ما باشید و با تور قطر ارزان از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

کمتر از یک سال دیگر تا آغاز جام جهانی 2022 مانده اما هنوز تکلیف ایرانیان برای خرید بلیت جام جهانی معین نیست. با توجه به نزدیکی قطر به ایران، بسیاری از علاقمندان فکر می کردند حداقل در این دوره از رقابت های جام جهانی فوتبال بتوانند بازی ها را از نزدیک ببینند. اما محدودیت ویزا کارت برای ایرانیان، قیمت بالای بلیت و محدودیت واکسن های مورد تائید قطر از موانعی است که ایرانیان برای حضور در استادیوم های قطر و دیدن کردن بازی دارند.

قیمت بلیت جام جهانی برای ایرانیان

در همین مورد محمد میرانی، رئیس کمسیون گردشگری و عضو هیأت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و قطر به خبرنگاران می گوید: هر فردی می تواند در سایت فیفا برای خود و 6 نفر دیگر برای بلیت جام جهانی ثبت نام کند. قیمت بلیت های جام جهانی قطر هم از چهار هزار و 500 دلار آغاز می گردد تا قیمت بالاتر که شامل هزینه بلیت، هتل و دیدنی بازی می گردد. این تور را هواپیمایی قطر می فروشد.

او ادامه می دهد: خرید بلیت دیدنی بازی با خرید تور فرق دارد. هر فردی می تواند در سایت اعلامی فیفا برای خرید بلیت پیش ثبت نام را انجام دهد. مثلا برای سه بازی مقدماتی برای هر نفر بدون هزینه پرواز، هتل و خدمات دیگر حدود 22 میلیون تومان می گردد. اگر تور باشد و مجموع هزینه های بلیت دیدنی بازی، پرواز، هتل و خدمات حساب گردد 5600 دلار یا به عبارتی حدود 150 میلیون تومان می گردد.

میرانی می گوید: این دوره از جام جهانی فیفا به هدف کم کردن هزینه تصمیم گرفته خدمات را مستقیم به مصرف نماینده نهایی دهد. اما این تصمیم به نفع کشورهای دیگر است نه ایران. زیرا ارزش پول ایران پایین است و نرخی که برای جام جهانی فوتبال معین نموده اند برای ایرانیان گران است.

او ادامه می دهد: از سوی دیگر ایرانیان به علت محدودیت حساب بین المللی با همین هزینه هم نمی توانند به صورت مستقیم از فیفا بلیت بخرند.

عضو هیأت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و قطر می گوید: اگر ایران بتواند به وسیله آژانس های هواپیمایی داخلی تور جام جهانی بگذارد، هزینه آن برای مسافران تقریبا 50 تا 70 میلیون تومان می گردد. به عبارتی نصف هزینه ای که فیفا معین نموده است. بعلاوه گردشگری ایران که در دوره کرونا آسیب زیادی دیدند، رونق می گیرند.

وزیر ورزش باید پیگیری کند

فروردین ماه که قرعه کشی جام جهانی فوتبال انجام گردد، ایمیل جدیدی برای کسانی که ثبت نام کردند ارسال می گردد و از این طریق باید مراحل بعدی ثبت نام را انجام دهند. اما ایرانیان شاید نتوانند مراحل بعدی را طی نمایند. میرانی در این مورد می گوید: ایرانیان چون مشکل ویزاکارت دارند امکان پرداخت این هزینه را ندارند. آنها فقط در مرحله پیش پرداخت پیروز به ثبت نام شده اند.

اما راه حل ایران برای برطرف این مشکل چیست؟ عضو هیأت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و قطر می گوید: ما به وسیله اتاق بازرگانی مشترک ایران و قطر به هواپیمایی قطر پیشنهاد دادیم که تور جام جهانی را به عهده آژانس های هواپیمایی در سراسر ایران بگذارند. همانطور که در جام جهانی های گذشته این رویه بوده است. اما قطر هنوز این موضوع را قبول ننموده و راه حلی هم نداده است. حالا ایرانیان هنوز برای رفتن به جام جهانی مردد هستند.

او ادامه می دهد: این موضوع را فدراسیون فوتبال به وسیله فیفا باید پیگیری کند. به نظرم احتیاج است شخص وزیر ورزش به این موضوع ورود کند.

چند نفر ایرانی به قطر می فرایند؟

میرانی درباره استقبال ایرانیان از جام جهانی قطر می گوید: پیش بینی اولیه ما این بود که در صورت صعود تیم ملی ایران 300 هزار ایرانی، اگر هم صعود نکند 100 هزار ایرانی به قطر می فرایند. در حال حاضر صعود تیم ملی حتمی است.

او با اشاره به نزدیکی جغرافیایی ایران و قطر می گوید: بسیاری از علاقمندان به فوتبال امیدوار بودند حداقل این جام جهانی را از نزدیک ببینند. اما اگر ایران نتواند موضوع هزینه سفر و خرید بلیت را حل نماید شاید 30 هزار ایرانی هم برای دیدنی بازی به قطر نفرایند.

تا یک ماه دیگر علاقمندان به فوتبال می توانند برای بلیت جام جهانی ثبت نام نمایند و آنطور که میرانی می گوید ایران زمان چندانی ندارد و ممکن است این فرصت را از دست دهد.

کدام کشورها بیشترین بلیت را خریدند؟

عضو هیأت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و قطر می گوید: در 24 ساعت اولیه که سایت خرید بلیت جام جهانی باز شد، یک میلیون و 200 هزار نفر از سوی همه کشورها ثبت نام بلیت انجام شد. تا به امروز بیشترین خرید بلیت از سوی ساکنان قطر، آرژانتین، مکزیک، ایالات متحده امریکا، امارات، انگلیس، هند، عربستان، برزیل و فرانسه بوده است.

این در حالی است که به گفته میرانی کمتر از هزار و 500 ایرانی تا به امروز پیروز به ثبت نام بلیت جام جهانی شده اند.

او می گوید: در فدراسیون فوتبال کارگروه ویژه جام جهانی تشکیل شده اما عملا تا به امروز کاری ننموده اند. به همین علت ما در اتاق بازرگانی ایران و قطر جداگانه مشکل ایران را پیگیری کردیم.

محدودیت واکسن برای ایرانیان

موضوع دیگری که ایرانیان برای سفر به قطر باید در نظر بگیرند، واکسیناسیون کروناست. غالب واکسنی که در ایران استفاده شده، سینوفارم است. ایرانیان در کنار سینوفارم، واکسن آسترازنکا، اسپوتنیک، بهارات و واکسن های فراوری داخل مانند برکت را هم دریافت نموده اند.

میرانی در این مورد می گوید: یکی از شروطی که همین الان هم مسافران برای سفر به قطر باید داشته باشند، ثبت نام در سایت احتراز است. سایتی که وابسته به وزارت بهداشت قطر است. نکته مهم این است که آنها هیچ اطلاعی از واکسن های ایرانی ندارند و مورد تائید این کشور نیست. بنابراین کسانی که مثلا برکت تزریق نموده اند امکان دیدنی بازی های جام جهانی را ندارند.

6 روز از آغاز پیش فروش بلیت ها جام جهانی 2022 قطر می گذرد. علاقه مندان برای ثبت نام و شرکت در قرعه کشی بلیت های جام جهانی می توانند در لینک Qatar2022.qa/tickets ثبت نام نمایند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 18 خرداد 1401 بروزرسانی: 18 خرداد 1401 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1989

به "تور قطر ارزان: قیمت بلیت مسابقات جام جهانی برای ایرانیان ، چرا نمی توانیم به قطر برویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور قطر ارزان: قیمت بلیت مسابقات جام جهانی برای ایرانیان ، چرا نمی توانیم به قطر برویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید