عذرخواهی بوریس جانسون بعد از انتشار گزارش پارتی گیت

به گزارش آسمان فارس، در پی انتشار بخشی از گزارش مربوط به شرکت نخست وزیر انگلیس و نزدیکانش در مهمانی در بحبوحه محدودیت های کرونایی، او ناچار به عذرخواهی شد.

عذرخواهی بوریس جانسون بعد از انتشار گزارش پارتی گیت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در پی انتشار بخشی از گزارش مربوط به تخلف دولت مردان انگلیس از محدودیت های کرونایی و به راه انداختن مهمانی و می گساری، بوریس جانسون نخست وزیر این کشور مجبور به عذرخواهی شد.

به نوشته وبگاه شبکه اسکای نیوز، سو گری فعال مدنی انگلیسی در گزارش خود درباره نقض محدودیت های کرونایی به وسیله وضع کنندگان آن ها نوشته است توجیه بعضی اقدامات دولت سخت است.

این در حالی است که پیش تر کر استارمر رهبر حزب کارگر انگلیس گفته بود، اگر گزارش سو گری نشان دهد جانسون از قوانین سرپیچی نموده باشد باید استعفا کند. جانسون نیز در جلسه مجلس تصدیق نموده بود اگر ثابت گردد که تخلف نموده است باید استعفا دهد.

جانسون دوشنبه شب و در واکنش به انتشار گزارشی 12 صفحه ای از تخلفات انجام شده در خانه شماره ده گفت: می خواهم بگویم که عذرخواهی می کنم. عذرخواهی می کنم کارهایی که انجام دادیم درست نبودند و بابت نحوه مدیریت این مسئله نیز متأسفم.

نخست وزی انگلیس اضافه کرد: مسئله را درک می کنم و جبران می کنم. می خواهم بگویم به مردم این کشور این را بگویم که می دانم مسئله چیست مسئله این است که آیا دولت برای انجام امور، قابل اعتماد هست؟ و من می گویم که بله، می توانیم قابل اعتماد باشیم، بله می توان به ما در انجام امور اعتماد کرد.

چندی پیش تصاویر مهمانی مقامات دولت انگلیس با حضور جانسون در زمان اوج اعمال محدودیت های کرونایی در سال گذشته میلادی نقدها شدید جامعه و سیاست مداران انگلیس را برانگیخت. پس از آن تعیین شد جانسون و نزدیکانش شب خاکسپاری شوهر ملکه انگلیس نیز دو مهمانی برگزار نموده بودند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 فروردین 1401 بروزرسانی: 31 فروردین 1401 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1949

به "عذرخواهی بوریس جانسون بعد از انتشار گزارش پارتی گیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عذرخواهی بوریس جانسون بعد از انتشار گزارش پارتی گیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید