عبدالله: درباره ترکیب و چگونگی دولت آینده تا به امروز اظهارنظری نشده است

به گزارش آسمان فارس، رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان درباره دولت آینده این کشور گفت که اظهارنظر درباره جزئیات دولت آینده زود است و تا به امروز نیز درباره ترکیب و چگونگی آن سخنی گفته نشده است.

عبدالله: درباره ترکیب و چگونگی دولت آینده تا به امروز اظهارنظری نشده است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان گفت که تا کنون درباره ترکیب و یا چگونگی دولت آینده بحثی نشده است.

وی اضافه کرد که سخن گفتن درباره جزئیات دولت پس از صلح در افغانستان هنوز زود است.

عبدالله در کمیته دادخواهی زنان افغانستان با تاکید بر حضور زنان در نشست استانبول گفت که علاوه بر اعضای اصلی، نمایندگانی از زنان و جامعه مدنی نیز حضور خواهند داشت.

رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان درباره طرح های پیشنهادی برای صلح این کشور نیز گفت که کار درباره یکی شدن دیدگاهها ادامه دارد و کمیته رهبری شورای عالی مصالحه نیز در خصوص چند اصل بنیادی برای نشست استانبول کار می نماید تا مشارکت عادلانه و معنادار همه طرف ها حفظ گردد.

رسانه ها اعلام نموده اند که نشست ترکیه در 16 آپریل برگزار می گردد و برای 10 روز نیز ادامه خواهد داشت اما حمدالله محب مشاور شورای امنیت ملی افغانستان اظهارداشت که هنوز چیزی نهایی نشده است.

بر اساس گزارش ها، در آستانه نشست ترکیه حدود 30 طرح صلح به شورای عالی مصالحه افغانستان ارائه شده است.

بعضی کارشناسان می گویند که اختلافات داخلی و عدم انسجام و دیدگاههای بسیار، نشان از اختلافات سیاسی عمیق در موضوع صلح افغانستان دارد و نشست های صلح آینده برای این کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

ربانی: نشست دوحه ابزار تبلیغاتی آمریکا بود، نشست ترکیه فرصتی برای افغانستان است

سید اسحاق گیلانی رهبر نهضت همبستگی ملی افغانستان درباره طرح های گوناگون اظهارداشت: اصلأ کار خوبی نیست و ذهن همه را مغشوش می نماید. بهترین طرح، طرحی است که حکومت موقت و آتش بس باشد.

شکوفه نورزی نمایندۀ مردم هلمند در مجلس افغانستان نیز گفته که وجود طرح های گوناگون نشان می دهد که ما تا به امروز بین خودمان توافقی نکردیم؛ پس چگونه با طالبان کنار بیاییم؟

با این حال، دولت و شورای مصالحه افغانستان نیز تاکید نموده اند که از همه پیشنهادها یک طرح واحدی ایجاد می نماید و به نمایندگی از اکثریت در نشست استانبول مطرح خواهد نمود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1569

به "عبدالله: درباره ترکیب و چگونگی دولت آینده تا به امروز اظهارنظری نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالله: درباره ترکیب و چگونگی دولت آینده تا به امروز اظهارنظری نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید