روسیه 25 مقام انگلیسی را تحریم و ممنوع الورود اعلام نمود

به گزارش آسمان فارس، وزارت امور خارجه روسیه در پاسخ به تحریم های غیرموجه و خصمانه دولت انگلیس علیه بعضی اتباع روس، ورود 25 مقام انگلیسی به خاک فدراسیون روسیه را ممنوع اعلام نموده است.

روسیه 25 مقام انگلیسی را تحریم و ممنوع الورود اعلام نمود

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، ماریا زاخارووا سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه اعلام نمود که این کشور در رابطه با تحریم های لندن موسوم به پرونده ماگنیتسکی، ورود به خاک فدراسیون روسیه را برای 25 مقام دولت انگلیس ممنوع اعلام نموده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

این دیپلمات روس یادآور شد: پیش از این، به بهانه های دور از ذهن و واهی ، دولت انگلیس تصمیم خود برای اعمال تحریم های ملی علیه تعدادی از مقامات روسی در چارچوب پرونده ماگنیتسکی را اعلام نمود. در واکنش به اقدامات غیر محبت آمیز مقامات لندن و بر اساس اصل تقابل، طرف روسی هم تصمیم گرفت تا تحریم های شخصی را علیه 25 نماینده دولت انگلیس اعمال کند و ورود این افراد به خاک فدراسیون روسیه ممنوع شده است.

زاخارووا تأکید کرد که مسکو بارها توضیحات جامعی دررابطه با تمامی موضوعات مربوط به مرگ سرگئی ماگنیتسکی، حسابرس صندوق مدیریت سرمایه آرمیتاژ در انگلستان، ارائه داده است.

وی اضافه کرد: ظاهراً، مقامات لندن ترجیح می دهند که به این مسئله توجهی ننمایند. معین نیست که آنها بر چه مبنایی خود اقدام به مشخص مجرم و مشخص مجازات می نمایند. اقدامات طرف انگلیسی را نمی توان چیزی جز کوشش برای دخالت در امور داخلی یک کشور دیگر و تحت فشار قرار دادن سیستم قضایی روسیه، ارزیابی کرد.

به همین دلیل ، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه بار دیگر از رهبران انگلیس خواست تا خط مشی مقابله ناموجه در برخورد با مسکو را کنار بگذارندو تأکید کرد که هر گونه اقدام غیر محبت آمیز لندن، بدون پاسخ متناسب باقی نخواهد ماند.

در اواسط تابستان گذشته، دولت انگلیس اعلام نمود که تحریم های شخصی را علیه 25 تبعه روس که لندن معتقد است در نقض حقوق بشر دست دارند، اعمال خواهد نمود. تعدادی از مقامات دولتی در رده های مختلف، از جمله معاون دادستان کل روسیه، معاون سابق وزیر کشور و دیگر کارکنان آن و بعضی قضات و بازرسان روسیه در فهرست این تحریم ها قرار دارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1329

به "روسیه 25 مقام انگلیسی را تحریم و ممنوع الورود اعلام نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه 25 مقام انگلیسی را تحریم و ممنوع الورود اعلام نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید