دانشگاه آزاد اسلامی دزفول به تولید گیاهان با روش کشت بافت ورود می کند

به گزارش آسمان فارس، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول درصدد است با توجه به ظرفیت های مرکز تحقیقات فناوری محصولات سالم و ارگانیک خود به عرصه تولید گیاهان زینتی و باغی به روش نوین کشت بافت ورود کند.

دانشگاه آزاد اسلامی دزفول به تولید گیاهان با روش کشت بافت ورود می کند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خبرنگاران از دزفول؛ نمایندگان شرکت بین المللی فدک گل لیان با برند ایرانگل لیان از امکانات و تجهیزات مرکز تحقیقات فناوری محصولات سالم و ارگانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول به منظور عقد قرارداد همکاری تولید گیاهان زینتی و باغی به روش نوین کشت بافت بازدید کردند.

علی افروس سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول در این بازدید اظهار کرد: با توجه به وجود آزمایشگاه ها و تجهیزات پیشرفته در حوزه کشاورزی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و استادان و کارکنان باتجربه در مرکز تحقیقات فناوری محصولات سالم و ارگانیک، استفاده از این ظرفیت ها در راستای تبدیل علم به ثروت و اشتغال دانشجویان ازجمله اولویت های برنامه ریزی شده واحد دزفول بوده که امید است این بازدید منجر به همکاری دوجانبه شود.

بهنام حبیبی خانیانی عضو هیئت علمی دانشکده کشاورزی واحد دزفول نیز توضیحات تخصصی درباره امکانات اتاقک کشت بافت و فرآیند اجرای پروژه های کشت بافت و ریزازدیادی را ارائه کرد.

سعید طاهری قناد رئیس مرکز تحقیقات فناوری محصولات سالم و ارگانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول هم با اشاره به انجام پروژه های متعدد و تجارب همکاران هیئت علمی مرکز تحقیقات و امکانات آزمایشگاهی غنی مرکز، آمادگی لازم را برای عقد قرارداد بین المللی با شرکت ایرانگل لیان گفت.

4103/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 994

به "دانشگاه آزاد اسلامی دزفول به تولید گیاهان با روش کشت بافت ورود می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه آزاد اسلامی دزفول به تولید گیاهان با روش کشت بافت ورود می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید