خبر خوش به بازنشستگان فولاد

به گزارش آسمان فارس، مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد گفت: حقوق بازنشستگان فولاد از ماه آبان همسان سازی می گردد.

خبر خوش به بازنشستگان فولاد

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

برای اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان 1200 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و میانگین حقوق این افراد که پارسال 3 میلیون و 700 هزار تومان بود، با همسان سازی و 15 درصد افزایش اول سال؛ حدود 52 درصد افزایش پیدا نموده است و به 5 میلیون و 600 هزار تومان می رسد.

مسرور درباره تاخیر پرداخت معوقات گفت: با اختصاص 400 میلیارد تومان پرونده معوقات صندوق فولاد بسته شد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد گفت: هفته پیش مجوز اجرای همسان سازی در صندوق بازنشستگی فولاد دریافت شد و از همین ماه پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد با احتساب همسان سازی خواهد بود.

وی اضافه کرد: بودجه ای که برای اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان فولاد در نظر گرفته شده سالیانه 1200 میلیارد تومان است که بخشی از آن به وسیله منابع داخلی صندوق و بخشی نیز به وسیله حمایت های سازمان برنامه و بودجه تامین می گردد.

مسرور با اشاره به اینکه همسان سازی حقوق بازنشستگان فولاد فقط یکبار در سال 91 انجام شد گفت: بعد از آن دیگر همسان سازی اجرا نشد و با توجه به اینکه بازنشستگان فولاد دارای سخت ترین مشاغل بودند، سال جاری همسان سازی را توانستیم اجرا کنیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد با اشاره به اینکه سرانه درمان برای بازنشستگان فولاد از سایر صندوق های بازنشستگی بیشتر است، اضافه کرد: سرانه درمان برای بازنشستگان 175 هزار تومان است و حق عائله مندی بازنشستگان فولاد 50 درصد افزایش یافته که بار اقتصادی این افزایش 100 میلیارد تومان است.

مسرور با بیان اینکه 87 هزار مستمری بگیر از صندوق بازنشستگی فولاد خدمت دریافت می نمایند، گفت: متناسب سازی و اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان هر صندوق با سایر صندوق ها متفاوت است و بر اساس کسوراتی که پرداخت نموده اند همسان سازی اجرا می گردد و 90 درصد پرداختی ها به مشاغل هر صندوق باید به بازنشستگان تعلق گیرد و شاید در بعضی از صندوق ها کمتر و شاید در بعضی بیشتر باشد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد درباره اعطای تسهیلات به بازنشستگان این صندوق گفت: از منابع داخلی صندوق تسهیلات 4 میلیون تومانی بدون سود به بازنشستگان اعطا می گردد و به دنبال آن هستیم که رقم تسهیلات را افزایش دهیم. همچنین تفاهمنامه ای را با صندوق کارآفرینی امید داشتیم تا در اعطای تسهیلات بازنشستگان صندوق بازنشستگی فولاد همکاری کند.

منبع: فارس

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1295

به "خبر خوش به بازنشستگان فولاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش به بازنشستگان فولاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید