خبرنگاران تفاوت چین با اروپا و آمریکا در مهار کرونا

به گزارش آسمان فارس، پکن- خبرنگاران- در حالی که به نظر می رسد چین در کنترل کرونا موفقیت هایی کسب نموده است انتقادها از اروپا و آمریکا برای کم کاری در این زمینه در حال افزایش است موضوعی که نشان می دهد راهکارهای چین با آمریکا و اروپا در مهار کرونا متفاوت است.

خبرنگاران تفاوت چین با اروپا و آمریکا در مهار کرونا

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران در حالی که بعضی از کشورهای اروپایی و آمریکا به دلیل کم کاری در زمینه مهار کرونا زیر انتقادهای شدید قرار گرفته اند در چین مردم و مسئولان در حال پیشرفت به مرزهای پیروزی هستند.

گزارش ها حاکی است در اروپا که مرکز فعلی شیوع بیماری است مسائل جدی است در حالی که پکن تمرکز خود را بر پیشگیری از شیوع ویروس خارج از مرزهایش معطوف نموده است پیغام عظیم پکن این است که ما سهم و نقش خود را در مهار ویروس کرونا ادا کردیم اما غربی ها در این زمینه بسیار کند عمل نموده اند.

سازمان بهداشت جهانی که زمانی چین را مرکز همه گیری معرفی می کرد از دستاوردهای این کشور در مهار بیماری تقدیر نموده و اروپا را محور شیوع کرونا معرفی نموده است با این حال پکن هنوز نیز برای مهار بیماری کوشش می نماید با این تفاوت که راهبرد جدید آن جلوگیری از ورود کرونا به وسیله مسافران کشورهای دیگر است برای همین تمام مسافرانی که از کشورهای دیگر وارد چین بخصوص پایتخت این کشور شوند برای دو هفته قرنطینه می شوند و هزینه آن را نیز پرداخت خواهند کرد.

کارشناسان چینی معتقدند شماری از کشورهای غربی موضوع همه گیری کرونا را آنچنان که باید و شاید جدی تلقی ننموده اند چیو هایبو متخصص بیمارستانی در شهر نن جینگ در جنوب شرق چین می گوید: ما نگرانیم که چرا بعضی از کشورهای غربی و اروپایی ها از چین درس نگرفته اند و بشدت با شیوع بیماری مقابله نمی نمایند.

او می افزاید که انتقادها در چین از این سهل انگاری های غرب افزایش یافته است و نگرانی ها روز به روز بیشتر می گردد.

هو شی جین سردبیر روزنامه گلوبال تایمز چین هم می گوید: اینکه کشورهایی مانند سوئد و انگلستان با قدرت و اقتدار کافی با ویروس مقابله نمی نمایند یک جرم محسوب می گردد چنین اقدامی باعث خواهد شد تا جان مردم به مخاطره بیفتد و بموقع نتوان بیماری را کنترل کرد و دامنه آن روز به روز گسترده تر خواهد شد.

جانگ ون هونگ از بیمارستان هواشون شهر شانگهای در شرق چین هم گفت: ما نگران مسافران ورودی هستیم اینطور که پیش می رود غربی ها قادر به توقف کرونا تا تابستان نخواهند بود در چین، کره جنوبی، سنگاپور و ژاپن دولت ها و ملت ها سهم خود را بخوبی ادا نموده اند اما در اروپا شاهد متغیرهای زیاد و نامعلوم هستیم و این نگران نماینده است.

این کارشناسان می افزایند سازمان بهداشت جهانی تاکید دارد که دولت ها مسئول جان مردم هستند آنها باید همه بیماران و مبتلایان را شناسایی نمایند کوشش ها نیز نباید باری به هر جهت باشد باید متمرکز و بموقع و دقیق باشد.

تلویزیون چین در گزارش خود آورده است نظام های غربی البته تفاوت هایی با چین دارند نمی توانند دقیقا مانند چین عمل نمایند اما استفاده از تجربیات پکن می تواند برای آنها نیز مفید باشد باید دید تا چه اندازه این تجربه ها به کار بسته می گردد غرب باید با قدرت مقابل کرونا بایستد.

رسانه های چین تیغه انتقادهای خود را متوجه آمریکا نموده اند و نوشته اند که این کشور از دیگران در مبارزه با کرونا انتقاد می نماید و بخصوص چین را زیر نظر گرفته است اما از خود غافل مانده و به طور جدی برای مهار کرونا دست بکار نشده است گزارش ها حاکی است اختصاص منابع و راهبردهای آمریکا برای مبارزه با کرونا و اطلاع رسانی ها درباره مبتلایان زوایای نامعلوم زیادی دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 899

به "خبرنگاران تفاوت چین با اروپا و آمریکا در مهار کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تفاوت چین با اروپا و آمریکا در مهار کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید