جدیدترین و عجیب ترین نتیجه تحقیقات درباره کرونا ، این چاشنی را بخورید تا کرونا نگیرید

به گزارش آسمان فارس، نتایج تحقیقات محققان اروپایی نشان می دهد، در کشورهایی که از نظر سنتی افراد سبزی ها تخمیر شده (ترشی) بیشتری مصرف می نمایند، آمار مرگ ومیر کرونا نیز پایین تر است.

جدیدترین و عجیب ترین نتیجه تحقیقات درباره کرونا ، این چاشنی را بخورید تا کرونا نگیرید

به گزارش خبرنگاران، ایسنا به نقل از مدیکال نیوز نوشت: ژان بوسکت از دانشگاه Charité برلین و همکاران وی تاثیر رژیم های غذایی مختلف را بر میزان مرگ ومیر در کشورهای مختلف اروپایی مورد آنالیز قرار دادند. آنان دریافتند در کشورهایی که میزان مصرف سبزی های تخمیری سنتی بیشتر است، میزان مرگ ومیر ناشی از کروناویروس کمتر است.

این نتایج تصورات پیشین محققان در خصوص ارتباط تاثیرات منفی بوم شناختی، میزان مرگ ومیر بیماری کرونا و مصرف سبزی های تخمیر شده را بیان می نماید. این تحقیقات بیانگر تغییرات چشمگیر در میکروبیوم (میکروارگانیسم هایی که در دستگاه گوارش و بر روی پوست انسان زندگی می نمایند و تاثیر شگفت انگیز بر سلامتی انسان دارند) ایجادشده به دلیل زندگی مدرن و کاهش مصرف سبزی های تخمیری در گسترش و یا شدت بیماری هاست.

  • تنوع جغرافیایی غیرقابل شرح در مرگ ومیر بیماران مبتلابه کووید-19

از زمان شروع همه گیری کووید-19 در ووهان چین شاهد تفاوت در میزان مرگ ومیر مبتلایان در مناطق مختلف جغرافیایی بودیم. در بعضی کشورهای اروپایی مانند ایتالیا، فرانسه و انگلستان میزان مرگ ومیر در مقایسه با بالکان و کشورهای شمال اروپا بسیار بالا بود. البته این اختلاف در تمامی کشورهای دنیا نیز دیده می گردد.

ساختار سنی، مداخلات درمانی، نوع اشتغال و شرایط مسکن از مهمترین عوامل هستند، اما سایر عوامل بالقوه مرتبط مانند تغذیه را نباید نادیده گرفت.

  • نقش تغذیه در میزان مرگ ومیر

بسیاری از غذاها خواص آنتی اکسیدانی دارند و توصیه شده این مواد غذایی به دلیل کاهش شدت بیماری کووید-19 مصرف شوند. فرایند تخمیر موجب افزایش فعالیت آنتی اکسیدانی محصولات غذایی ازجمله شیر، میوه، سبزی ها و گوشت می گردد.

بوسکت و گروه وی این فرضیه را مطرح و سپس از داده های بانک اطلاعات دنیای مصرف مواد غذایی اروپا (EFSA) برای ارزیابی میزان مصرف غذاهای مختلف تخمیر شده ازجمله سبزی ها، شیر، ماست، شیرترش و ترشی در کشورهای اروپایی استفاده کردند.

میزان مرگ ومیر کووید-19 نیز با استفاده از اطلاعات مرکز منابع کروناویروس جان هاپکینز (Johns Hopkins Coronavirus) محاسبه شد و از مرکز آمار اروپا (EuroStat) برای کسب آمار کشورها، ازجمله فراوری ناخالص داخلی، تراکم جمعیت، نسبت سن بالای 64 سال، نرخ بیکاری و شیوع چاقی استفاده شد.

  • نتایج

محققان اعلام کردند که از بین تمام متغیرهای موردآنالیز، فقط سبزی های تخمیر شده تاثیر معنی داری بر میزان مرگ ومیر کشورها دارند. مصرف روزانه هر گرم از این مواد خطر مرگ ومیر بیماری کووید-19 را تا 35.4 درصد کاهش می دهد.

محققان خاطرنشان کردند که این مطالعه تنها نشان دهنده نقش رژیم غذایی در بیماری کووید-19 است، بااین حال، این فرضیه قطعه دیگری است که نشان می دهد غذاهای سنتی تخمیر شده ممکن است در جلوگیری از شدت بیماری در سطح کشوری نقش داشته باشد.

  • نقش رژیم غذایی در آسیا و افریقا

محققان اظهار کردند که این تحقیق به رژیم غذایی کشورهای اروپایی محدود شده است و استفاده از این فرضیه در مناطق دیگر دنیا که از سبزی های تخمیری استفاده می نمایند و آنالیز میزان مرگ ومیر ناشی از این بیماری مهم خواهد بود. به عنوان مثال، در آسیا میزان مرگ ومیر بسیار پایین است و به نظر می رسد این همه گیری تحت کنترل است. این مورد در افریقا نیز صادق است.

محقق این تحقیق اضافه نمود: استفاده از داده های مصرف مواد غذایی از چنین کشورهایی برای انجام مطالعات نهایی همه گیری برای تایید یافته های کنونی بسیار ارزشمند خواهد بود.

  • دوری از طبیعت

این گروه نتیجه گرفتند اگر این فرضیه ثابت گردد، تایید می گردد که کووید-19 اولین بیماری همه گیر عفونی است که عملکردهای بیولوژیکی آن با از بین رفتن طبیعت همراه شده است. وقتی زندگی مدرن منجر به خوردن غذاهای تخمیر شده کمتر می گردد، میکروبیوم به شدت تغییر می یابد درنتیجه گسترش یا شدیدتر شدن بیماری تسهیل می گردد.

این فرضیه مستلزم آزمایش در مطالعات فردی در کشورهایی است که مصرف سبزی های تخمیر شده زیاد است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1108

به "جدیدترین و عجیب ترین نتیجه تحقیقات درباره کرونا ، این چاشنی را بخورید تا کرونا نگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین و عجیب ترین نتیجه تحقیقات درباره کرونا ، این چاشنی را بخورید تا کرونا نگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید