حقوق مدیران ارشد دولتی از 10 خرداد به صورت عمومی منتشر می شود

به گزارش آسمان فارس، بنابر ابلاغیه سازمان اداری و استخدامی کشور اولین مرحله از انتشار عمومی اطلاعات پرداختی مدیران در تاریخ سه شنبه 10 خرداد 1401 و مشتمل بر اطلاعات پرداختی مربوط به فروردین و اردیبهشت ماه سال 1401 خواهد بود.

حقوق مدیران ارشد دولتی از 10 خرداد به صورت عمومی منتشر می شود

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، سازمان اداری و استخدامی کشور در تاریخ 17 اردیبهشت 1401، بخشنامه ای به تمامی دستگاه های اجرایی موضوع ماده 29 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرد.

طبق این بخش نامه در اجرای دستور رئیس جمهور مبنی بر شفاف سازی اطلاعات پرداخت کارکنان دستگاه های اجرایی کشور و در راستای اصل شفاف سازی (از اصول دوازده گانه دولت مردمی) برای مقابله با فساد اداری و اقتصادی و به منظور تحقق تکلیف ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر مشخص بودن میزان هرگونه ناخالص پرداختی ماهانه به مقامات، رؤسا و مدیران موضوع این ماده، از این پس اطلاعات حقوق و مزایای مقامات، رؤسا، مدیران و همترازان آنها که در دستگاه های اجرایی مشمول ماده 29 قانون برنامه ششم شاغل هستند، به صورت عمومی منتشر شده و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

دستگاه های اجرایی مشمول این بخشنامه موظف هستند، با رعایت ضوابط و ترتیبات اعلامی دستورالعمل منتشره در سامانه ثبت حقوق و مزایا، ضمن انتخاب دقیق سطح پست، نوع استخدام، مدرک تحصیلی، رتبه شغلی، سنوات خدمت و درج دقیق عنوان پست و مبالغ اقلام پرداختی، نسبت به آماده سازی لیست حقوق پرداختی و بارگذاری در سامانه ثبت حقوق و مزایا اقدام کنند.

بدین ترتیب، از این پس در تاریخ دهم هر ماه، اطلاعات پرداختی مقامات، رؤسا، مدیران و همترازان آنها، به صورت عمومی منتشر خواهد شد.

اولین مرحله از انتشار عمومی اطلاعات پرداختی مدیران در تاریخ سه شنبه 10 خرداد 1401 و مشتمل بر اطلاعات پرداختی مربوط به فروردین و اردیبهشت ماه سال 1401 خواهد بود.

متن اصلی بخشنامه در اینجا قابل مشاهده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 تیر 1401 بروزرسانی: 11 تیر 1401 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 2011

به "حقوق مدیران ارشد دولتی از 10 خرداد به صورت عمومی منتشر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقوق مدیران ارشد دولتی از 10 خرداد به صورت عمومی منتشر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید