توسعه 30 درصدی ناوگان حمل و نقل بین شهری پست

به گزارش آسمان فارس، مدیرعامل شرکت ملی پست گفت: امروز 30 درصد به ناوگان حمل و نقل پست اضافه می گردد که با افزایش 400 وانت 100 درصد شبکه ناوگان شهری پست افزایش یافته است.

توسعه 30 درصدی ناوگان حمل و نقل بین شهری پست

به گزارش خبرنگاران، از سه پروژه توزیع و جمع آوری هوایی مرسولات کشور، راه اندازی سیستم سورتینگ مکانیزه هاب منطقه ای مرکزی کشور و بهره برداری از فاز جدید توسعه ناوگان حمل و نقل شهری و بین شهری شرکت ملی پست با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رمضانعلی سبحانی فر -مدیرعامل شرکت ملی پست- رونمایی شد.

رمضانعلی سبحانی فر - مدیرعامل شرکت ملی پست - در این مراسم با بیان اینکه امروز پست بستر امن تجارت الکترونیک در کشور است، گفت: در راستای استمرار طرح تحول در شبکه پستی و با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا تحقق بخشی به این امر سرعت بیشتری گرفته است.

وی با اشاره به راه اندازی هاب های پستی منطقه در کشور و کاهش مدت سیر مرسولات پستی عنوان نمود: امروز هاب مرکزی منطقه ای کشور واقع در پست اصفهان مجهز به سورتینگ مکانیزه شده و عملیات پستی در این هاب سرعت بیشتری گرفته است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارتقای ناوگان حمل و نقل پستی به عنوان یکی از مهمترین پروژه های زیرساختی شرکت ملی پست نام برد و گفت: در روزهای آخر سال گذشته به سختی می توانستیم بسته ها را به استان ها رهسپاری کنیم و امروز 30 درصد به ناوگان حمل و نقل پست اضافه می گردد که با افزایش 400 وانت 100 درصد شبکه ناوگان شهری پست افزایش یافته است.

افزایش حجم مرسولات پستی به دلیل کرونا

علیرضا زرگوش - عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست - نیز با اشاره به توسعه 30 درصدی ناوگان حمل و نقل بین شهری پست و توسعه 100 درصدی ناوگان شهری، گفت: در سراسر دنیا رویکرد پست از ارسال نامه به سمت ارسال بسته و امانات تغییر پیدا نموده است و کرونا شرایط را تغییر داد به نحوی که حجم مرسولات پستی به شدت افزایش پیدا کرد.

وی اضافه نمود: به جهت افزایش حجم مرسولات پستی با کمبود فضای مراکز تجزیه و مبادلات در سراسر کشور روبرو شدیم که با اضافه شدن مرکز مکانیزه خلیج فارس در تهران و تعدادی از شهرها بخشی از مشکل رفع شد. چالش دیگری در مورد کمبود وسیله شهری و همچنین کامیون داشتیم که امروز 30 درصد به ظرفیت حمل و نقل برون شهری اضافه و شرایط برای ارسال 200 هزار تن مرسولات پستی در سال 1400 مهیا شد.

عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست گفت: از آن جا که کار توزیع مرسولات پستی با موتور سیکلت به سختی انجام می شد، تصمیم گرفتیم سیستم حمل و نقل درون شهری پست را توسعه دهیم که به همین منظور 400 دستگاه وانت امروز وارد شبکه پست شد.

زرگوش اظهار کرد: برای افزایش سرعت ارسال مرسولات هم کوشش شد مرکز تجزیه و مبادلات مکانیزه دیگری در تهران راه اندازی گردد که به همین منظور قراردادی با یکی از شرکت های دانش بنیان برای نصب و راه اندازی سیستم دسته بندی یا سورتینگ با اعتباری معادل 50 میلیارد تومان منعقد شد که تا دو ماه آینده به بهره برداری می رسد. برای حفظ هرچه بیشتر مرسولات پستی و جلوگیری از آسیب به آن ها 4000 ترولی خریداری شده است.

افزایش ظرفیت پردازش هاب منطقه ای مرکزی به 22 میلیون مرسوله در سال

همچنین حسین غضنفری - معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست - که برای افتتاح سورتینگ مکانیزه هاب مرکزی کشور در اصفهان حضور داشت، گفت: ظرفیت فعلی هاب اصفهان پردازش پنج میلیون بسته در سال به 14 مقصد است. با هوشمندسازی این مرکز و استفاده از سورتینگ فراوری شرکت دانش بنیان داخلی، بدون افزایش نیروی انسانی، ظرفیت پردازش هاب منطقه ای مرکزی کشور به 22 میلیون مرسوله در سال و به 31 مقصد افزایش یافته است.

وی اضافه نمود: این هاب، مستقیما به 14 استان کشور متصل است و از آن فقط به مقصد شش استان به تهران بسته ارسال می گردد. بر این اساس میزان پردازش این هاب در نیمه دوم سال گذشته، 60 درصد رشد نموده است. امیدواریم در سال پشتیبانی و مانع زدایی از فراوری، پست بتواند به عنوان سکوی تجارت الکترونیک کشور، توانمندساز کسب وکارها باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1657

به "توسعه 30 درصدی ناوگان حمل و نقل بین شهری پست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه 30 درصدی ناوگان حمل و نقل بین شهری پست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید