تنش ها تمامی ندارد؛ اتحادیه اروپا سفیر روسیه را احضار کرد

به گزارش آسمان فارس، ایرنا نوشت: اتحادیه اروپا در ادامه تنش ها با روسیه، سفیر روسیه در بروکسل را احضار کرد تا مراتب اعتراض خود را به تصمیم این کشور برای تحریم 8 مقام این اتحادیه اعلام کند.

تنش ها تمامی ندارد؛ اتحادیه اروپا سفیر روسیه را احضار کرد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

پیتر استانو سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اعلام این خبر در نشست خبری با نمایندگان رسانه ها در بروکسل، اضافه نمود که دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا عصر امروز با سفیر روسیه نزد اتحادیه دیدار خواهد نمود. وی اضافه نمود که در این دیدار طرف اروپایی به شدیدترین لحن ممکن تصمیم اخیر مسکو را محکوم خواهد نمود.

وزارت خارجه روسیه آدینه گذشته با صدور بیانیه ای خاطرنشان کرد که دیوید ساسولی رئیس مجلس اروپا و هفت شخص دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و نمایندگان ساختارهای رسمی این اتحادیه را در فهرست سیاه قرار داده است.

در این بیانیه آمده است، وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه در پاسخ به تحریم های اروپا در 2 و 22 مارس امسال علیه شش شهفرایند روسی، ورود چند شهفرایند از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و نمایندگان ساختارهای رسمی اتحادیه اروپا را در فهرست تحریم ها روسیه وارد نموده است.

دیوید ماریا ساسولی، رئیس مجلس اروپا، ژاک مایر، عضو هیئت نمایندگی فرانسه در مجمع مجلسی شورای اروپا، ورا جوروا معاون رئیس کمیسیون اروپا برای ارزش ها و شفافیت، ماریس بالتینس مدیر مرکز زبان دولتی جمهوری لتونی، جورگ راوپاچ رئیس دادستانی برلین از جمهوری فدرال آلمان، آسا اسکوت(Asa SCOTT)، رئیس آزمایشگاه شیمی، بیولوژیکی، تشعشع و ایمنی هسته ای، انستیتوی تحقیقات دفاع کل پادشاهی سوئد، ایلمار توموسک رئیس گروه زبان جمهوری استونی و رئیس شورای ملی رسانه های الکترونیکی جمهوری لتونی شهفرایندانی هستند که در فهرست سیاه دولت روسیه قرار گرفته اند.

در این بیانیه آمده است همه پیشنهادهای روسیه برای حل مسائل با اروپا، دائما یا رد یا نادیده گرفته می شوند.

متعاقبا مقامم های اروپا با صدور بیانیه ای مشترک، تصمیم مسکو را محکوم نموده و آن را اقدامی غیرقابل قبول و بی اساس خواندند.

روسای شورا، مجلس و کمیسیون اروپا در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای اتحادیه اروپا منتشر شد، نوشته اند: ما با شدیدترین لحن ممکن تصمیم امروز دولت مسکو را برای منع ورود هشت شهفرایند اتحادیه به خاک روسیه، محکوم می کنیم.

این اقدام به تعبیر نویسندگان، غیر قابل قبول، فاقد توجیه و بی اساس است زیر مستقیما اتحادیه اروپا را هدف قرار داده است. این تصمیم نشان می دهد که فدراسیون روسیه جهت تقابل با اتحادیه اروپا را به جای اصلاح فرایند منفی در روابط دو جانبه در پیش گرفته است

در انتها این بیانیه آمده است که اتحادیه اروپا این حق را برای خود محفوظ می دارد که به تصمیم روسیه واکنش مناسب نشان دهد.

جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هفته پیش گفته بود که روابط با روسیه به پایین ترین حد رسیده است. او با ایراد سخنانی در مجلس اروپا خواهان توافقی موقت شد که از تقابل با یک همسایه ای که گویا تصمیم گرفته رفتارهای خصمانه داشته باشد جلوگیری کند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1642

به "تنش ها تمامی ندارد؛ اتحادیه اروپا سفیر روسیه را احضار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنش ها تمامی ندارد؛ اتحادیه اروپا سفیر روسیه را احضار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید