روسیه ادعای عدم علاقه مندی مسکو به مذاکره با اتحادیه اروپا را رد کرد

به گزارش آسمان فارس، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در آستانه نشست سران اتحادیه اروپا و امکان اعمال تحریم های جدید ضدروسی، ادعای مقام اروپایی درباره تمایل بروکسل برای همکاری با مسکو و عدم تمایل روسیه برای مصاحبه را تکذیب کرد.

روسیه ادعای عدم علاقه مندی مسکو به مذاکره با اتحادیه اروپا را رد کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ادعای وزیر خارجه اتریش در این باره که اتحادیه اروپا خواستار گفت وگو با مقامات مسکو است، ولی طرف روسی علاقه ای به این کار ندارد را تکذیب کرد.

زاخارووا در این باره شرح داد: این ادعا غیرقابل اعتماد است. چنین چیزی صحت ندارد. طرح های بسیاری در عرصه های سیاسی، انسانی و مالی وجود داشت که روسیه و اتحادیه اروپا با یکدیگر همکاری داشتند، ولی آنها تنها پس از اعمال تحریم ها از سوی بروکسل و افزایش اظهارات تند و تهاجمی مقامات اروپایی علیه روسیه و طرح اتهامات بی پایه و اساس و انتشار اطلاعات نادرست متوقف شدند.

الکساندر شالن برگ وزیر امور خارجه اتریش روز گذشته (شنبه) در مصاحبه ای با اشاره به تیرگی کنونی روابط با مسکو، گفت: اتحادیه اروپا و روسیه باید در بسیاری از مسائل، از جمله در عرصه مالی و انرژی، با یکدیگر همکاری داشته باشند. مقامات بروکسل خواستار مذاکره با این کشور هستند، ولی مسکو فعلاً علاقه ای نشان نمی دهد. وی ابراز امیدواری کرد که روابط روسیه و اتحادیه اروپا به زودی تغییر اساسی کند.

در همین رابطه، در خبر دیگری گزارش شده که به گفته مقامات مطلع سیاسی در بروکسل، در نشست سران آینده کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار است موضوع اعمال تحریم های جدیدعلیه روسیه مورد آنالیز قرار بگیرد، هرچند مقامات بروکسل خواستار افزایش رویارویی با مسکو نیستند.

خانم ویرا یورووا معاون ریاست کمیسیون ارزش های اروپایی اتحادیه اروپا در این باره گفت: بار دیگر درخواست های قانونی اتحادیه اروپا از طرف روسی مطرح می گردد: انتها دادن به جنگ سایبری، احترام به حقوق بشر، و قبل از هر چیز در مورد آلکسی ناوالنی و اجرای کامل توافقات مینسک برای حل و فصل بحران در شرق اوکراین. این مسائل در نشست آینده سران اتحادیه آنالیز خواهند شد، هرچند اتحادیه اروپا خواستار رویارویی بیشتر با روسیه نیست.

به گفته وی، روسیه تصمیمات درستی بعنوان مخالف نگرفته و چاره ای جز واکنش نشان دادن به رفتارهای تهاجمی این کشور باقی نگذاشته است و به همین دلیل، امکان اعمال تحریم های مالی جدید علیه مسکو وجود دارد.

نشست بعدی رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار است در تاریخ 25-24 ماه مه (4-3 خرداد ماه) در بروکسل برگزار گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1648

به "روسیه ادعای عدم علاقه مندی مسکو به مذاکره با اتحادیه اروپا را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه ادعای عدم علاقه مندی مسکو به مذاکره با اتحادیه اروپا را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید