تایمز: احتمال دخالت نظامی انگلیس در عراق به فرماندهی آمریکا وجود دارد

به گزارش آسمان فارس، خبرنگاران: روزنامه انگلیسی تایمز در مطلبی نوشت که احتمال دخالت نظامی این کشور در حمله به پایگاه های داعش به فرماندهی آمریکا قوت بیشتری یافته است.

تایمز: احتمال دخالت نظامی انگلیس در عراق به فرماندهی آمریکا وجود دارد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه تایمز، این نشریه انگلیسی در صفحه نخست امروز خود با انتشار مطلبی با عنوان:اکثریت انگلیسی ها نسبت به تهدید تروریسم نگران هستند از احتمال مشارک نظامی کشورشان در حمله به پایگاه های دولت اسلامی در عراق و شام داعش در عراق حمایت کردند.

این نشریه انگلیسی در این مطلب تاکید می نماید: براساس مطالعه ای که شبیه به یک نظرسنجی بود، اکثریت اتباع انگلیس با مشارکت کشورشان در انجام حملات نظامی و مشارکت با دیگر کشورها در حمله به پایگاه های داعش در عراق حمایت می نمایند، چرا که آنها تروریست ها را برای خود تهدیدی بالقوه می دانند.

این نشریه در این مطالعه میدانی که در سطح انگلیس انجام داده می افزاید: از هر 10 انگلیسی 8 نفرشان تروریسم را خطری برای کشور و خود می دانند، این درحالی است که 40 درصد از شرکت نمایندگان در این مطالعه میدانی تایمز از مشارکت و پیوستن کشورشان به ائتلاف برای ضربه زدن به پایگاه های داعش در عراق آن هم تنها در حد اقدام نظامی به سرپرستی آمریکا حمایت و پشتیبانی کردند.

این نشریه انگلیسی در ادامه این مطلب به نقل از یک فرمانده امنیتی در اقلیم کردستان عراق نوشت: اگر انگلیس از حضور در این حمله باز ماند، در واقع لندن به آن دسته از اتباع تروریست خود در عراق اجازه خواهد داد تا فرصت بازگشت به کشورشان را داشته باشند و تجربه تروریسمی را که در عراق داشتند این بار در انگلیس تکرار نمایند.

از سوی دیگر بعضی منابع انگلیسی اعلام کردند: ممکن است به زودی نخست وزیر انگلیس از نمایندگان مجلس این کشور بخواهد برای آنالیز موضوع مشارکت ارتش این کشور در حملات هوایی به پایگاه های گروه های تروریستی داعش در عراق درخواست حضور و مشارکت در جلسه ای فوق العاده کند، چرا که میزان حمایت مردم انگلیس از مشارکت کشورشان در حمله به پایگاه های دولت اسلامی در عراق و شام داعش که در روز دوشنبه تنها 38 درصد بوده و امروز به 40 درصد رسیده خود گویای وجود حمایت مردمی در این کشور از طرح اقدام نظامی کشورشان ضد داعش است.

این نشریه انگلیسی در ادامه تاکید نمود: حال که دولت انگلیس تصمیم گرفته است، سلاح مورد احتیاج نیروهای پیشمرگه اقلیم کردستان عراق برای حمله به داعش را تامین کند، احتمال دخالت نظامی این کشور در حمله به پایگاه های داعش به فرماندهی آمریکا قوت بیشتری یافته است.

هم اکنون دولت انگلیس تصمیم گرفته است سلاح مورد احتیاج نیروهای کرد اقلیم کردستان عراق را از دخایر موجود در خاک قطر تامین کند، این همان سلاحی است که تا دیروز انگلیس حاضر نبود آن را در اختیار هیچ گروه مسلحی در منطقه قرار دهد، البته حتی گفته می گردد دولت انگلیس دستور داده تا بالگردهای بسیار پیشرفته نظامی از نوع شینوک را به چند پایگاه نظامی در نزدیک اقلیم کردستان عراق منتقل کند.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 600

به "تایمز: احتمال دخالت نظامی انگلیس در عراق به فرماندهی آمریکا وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایمز: احتمال دخالت نظامی انگلیس در عراق به فرماندهی آمریکا وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید