برای پیشگیری و مقابله با گرما زدگی چه باید کرد؟

به گزارش آسمان فارس، روز های گرم تابستان نزدیک است و باید دید برای پیشگیری و مقابله با گرما زدگی چه کارهایی می توان انجام داد.

برای پیشگیری و مقابله با گرما زدگی چه باید کرد؟

رضا افتخار کارشناس ارشد و مشاور تغذیه در گفت و گو با خبرنگار از ،گفت:با افزایش میزان گرما میزان تبخیر آب نیز در بدن بیشتر می شود و باعث افزایش نیاز به مصرف مایعات می شود.

او ادامه داد: برای پیشگیری از گرمازدگی در درجه اول مصرف هشت تا 12 لیون آب در روز موثر است و بعد از آن مصرف سبزیجات و میوه به خصوص میوه هایی که آب بیشتری دارد مانند هندوانه، طالبی، خربزه نیز در پیشگیری از گرمازدگی بسیار موثر است.

این کارشناس تغذیه افزود:مصرف لبنیات به خصوص شیر و دوغ کم نمک نیز برای پیشگیری از گرما زدگی توصیه می شود و این توصیه ها را نیز می توان برای افرادی که دچار گرمازدگی شدند به کار برد.

افتخار اظهار داشت: در مورد فردی که دچار گرمازدگی شده بهترین راه این است که زیر نور آفتاب قرار نگیرد و شروع به مصرف مایعات ولرم کند (نه خیلی گرم و نه خیلی سرد) و این می تواند در جذب مایعات موثر باشد.

او شرح داد:همچنین در مصرف چای در فصل گرما باید دقت کرد، چرا که مصرف بیش از چهار استکان چای در روز باعث دفع آب از بدن می شود و پیشنهاد ما مصرف چهار استکان در روز و دو فنجان قهوه در هفته در روزهای گرم است.

/م. م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1045

به "برای پیشگیری و مقابله با گرما زدگی چه باید کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای پیشگیری و مقابله با گرما زدگی چه باید کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید