بازی دیگری از ترامپ

به گزارش آسمان فارس، ایرنا نوشت:در حالیکه تنها کمتر از دو هفته به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا باقی مانده، دونالد ترامپ سعی دارد تا با برجسته کردن نقش دخالت عوامل خارجی در جریان رای گیری از پذیرفتن شکست احتمالی در انتخابات طفره برود.

بازی دیگری از ترامپ

تنها 12 روز دیگر انتخابات 2020 ریاست جمهوری آمریکا برگزار می شود و نتایج بیشتر نظرسنجی ها حاکی از پیروزی احتمالی جو بایدن نامزد دمکرات ها در این انتخابات است.

با توجه به نزدیک شدن به زمان انتخابات و بالارفتن احتمال شکست ترامپ در این دور از انتخابات، سیاستی در اطرافیان رییس جمهوری آمریکا ظاهر شده مبنی بر انحراف افکار عمومی نسبت به برجسته کردن نقش دخالت آمیز عوامل خارجی در جریان رای گیری اتخاذ شده است.

در همین مورد مقامات امنیتی و اطلاعاتی آمریکا امروز مدعی شدند که روسیه و ایران با هدف دخالت در انتخابات ایالات متحده به اطلاعات رای دهندگان دست یافته اند.

جان رتکلیف مدیر اطلاعات و کریس ری مدیر اف.بی.آی در کنفرانسی خبری اعلام کردند: هر کشوری که در انتخابات 2020 آمریکا دخالت کند، هزینه اش را پرداخت خواهد کرد.

آنها گفتند که به رغم اقدامات طرفهای خارجی، آمریکایی ها یقین داشته باشند که آرای آنها شمارش خواهد شد.

این مقام های آمریکایی همچنین ادعا کردند که ایران مسئول ارسال ایمیل هایی برای مرعوب کردن رای دهندگان و ایجاد تفرقه در چند ایالت آمریکا است.

ماکرو روبی رییس کمیته اطلاعات سنا نیز دیروز در بیانیه ای ادعا کرد که بازیگران خارجی ممکن است به دنبال حمله به زیرساخت های انتخابات ایالات متحده باشند.

روبی افزود: دشمنان ما در خارج از کشور به دنبال ایجاد هرج و مرج و تضعیف اعتماد رای دهندگان به نهادهای دمکراتیک از جمله سامانه ها و زیرساخت های انتخاباتی هستند.

رییس کمیته اطلاعات سنا تایید کرد که آنها (عوامل خارجی) ممکن است به دنبال هدف قرار دادن سامانه های انتخاباتی باشند و یا این تصور را ایجاد کنند که آنها این سامانه ها را تغییر داده یا دستکاری کرده اند تا اعتبار و اعتماد مردم به آنها را تضعیف کنند.

تلاش دولت ترامپ برای انحراف افکار عمومی مردم آمریکا به سمت نقش عوامل خارجی در حالی صورت می گیرد که وی خود بارها از بیان این که آیا به انتقال صلح آمیز قدرت در صورت شکست در مقابل بایدن، رضایت خواهد داد، خودداری کرده است.

در همین رابطه همزمان با پیشتازی بایدن نامزد دمکرات ها در ایالت های کلیدی و در سطح ملی، بیشتریت رای دهندگان آمریکایی (52 درصد) می گویند، نگران هستند ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، شکست خود را در انتخابات 2020 نپذیرد.

نتایج نظرسنجی شبکه سی ان بی سی و شرکت تحقیقاتی چنج نشان می دهد که 52 درصد آمریکایی ها تا حدی یا بسیار نگران هستند که ترامپ نتایج انتخابات را در صورت شکست، نپذیرد که شامل 63 درصد از زنان تحصیل کرده دانشگاهی و 48 درصد از زنان سفیدپوست طبقه کارگر است.

پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سوم نوامبر 2020 برابر با 13 آبان برای مشخص رئیس جمهوری این کشور و معاون او برگزار می شود.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1263

به "بازی دیگری از ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی دیگری از ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید