بازرسی مستمر از داروخانه ها و بازار در شهرستان بناب

به گزارش آسمان فارس، ماموران ادارات صمت شبکه بهداشت و درمان با همکاری تعزیرات حکومتی از سطح بازار شهرستان بناب بازرسی و با بعضی تخلف های اجرا شده برخورد کردند.

بازرسی مستمر از داروخانه ها و بازار در شهرستان بناب

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا در شیب با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگار، امروز روسای ادارات صمت، شبکه بهداشت و درمان، تعزیرات حکومتی و بازرسان ادارات ذکر شده، بازرسی مشترکی در سطح شهر انجام دادند تا ضمن آنالیز قیمت ها با هرگونه تخلفات احتمالی برخورد قانونی نمایند.

در این بازرسی روسا و بازرسین ادارات، صمت و تعزیرات حکومتی از چندین داروخانه، فروشندگان تجهیزات پزشکی و همچنین مغازه های میوه فروشی و میوه هایی که برای درمان بیماری کرونا مفید و اثر بخش است بازرسی نموده و با اصنافی که قانون نظام صنفی را به درستی رعایت ننموده بودند (گرانفروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور، تداخل صنفی و غیره) پرونده صنفی تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

خان بابایی رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان بناب در حاشیه گفت: متاسفانه عده ای با سوء استفاده از بعضی اخبار سعی بر گران کردن و یا گرانفروشی اجناس مورد احتیاج بازار را داشتند و با توجه به اینکه این موضوع برخلاف خواست دولت و مردم است، اداره صمت به عنوان متولی اصلی تنظیم بازار اجازه چنین کاری را به این افراد سود جو نداده و نخواهد داد.

او در مورد تشدید بازرسی های صورت گرفته در چند روز اخیر در سطح شهرستان بناب گفت: طبق دستورات ابلاغ شده از طرف مقامات کشوری، اداره صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و بازرسان اتحادیه ها موظف هستند در سطح شهرستان بازرسی های بروز و متعددی داشته باشند و با هر گونه تخلف به خصوص گرانفروشی و کم فروشی برخورد قانونی نمایند.

او اضافه نمود: خوشبختانه طی بازرسی های صورت گرفته اخیر در سطح شهرستان بناب گرانفروشی و یا کم فروشی خاصی مشاهده نشده است و تنها چند مورد تخلف از قبیل عدم رعایت تاریخ انقضا و درج قیمت کالا ها و تداخل صنفی مشاهده گشت که طبق قانون با این برخورد قانونی شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بناب در سرانجام با تاکید بر اینکه هیچ گونه کمبود اقلام ضروری در سطح شهرستان وجود ندارد و همچنین اقلام مورد احتیاج مردم با کاهش چشمگیر قیمت روبرو هستند، گفت: از همشهریان محترم درخواست داریم در صورت مشاهده هر گونه گرانفروشی و یا سایر تخلفات با شماره 135 مربوط به تعزیرات حکومتی و یا شماره 124 متعلق به اداره صنعت، معدن و تجارت بناب تماس بگیرند تا در کوتاه ترین زمان ممکن به شکایت آن ها رسیدگی گردد.

ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 785

به "بازرسی مستمر از داروخانه ها و بازار در شهرستان بناب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازرسی مستمر از داروخانه ها و بازار در شهرستان بناب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید