انجمن های اولیاومربیان 77 هزار تبلت به دانش آموزان نیازمند اهدا کرد

به گزارش آسمان فارس، تهران (پانا) - با حضور معاون وزیر و جانشین وزیر آموزش وپرورش در طرح هدایت، لاشکی معاون حقوقی وزیر آموزش وپرورش، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت صنایع آموزشی، مشاورین وزیر و نمایندگان معاونت های وزارت، هشتمین نشست کمیته اجرایی طرح هدایت (هر دانش آموز یک تبلت و هر تبلت یک کلاس و یک مدرسه) به میزبانی شرکت صنایع آموزشی در محل سالن جلسات این شرکت برگزار شد.

انجمن های اولیاومربیان 77 هزار تبلت به دانش آموزان نیازمند اهدا کرد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آموزش وپرورش استثنایی، سید جواد حسینی در این نشست با تبریک فرارسیدن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: امروزه انقلاب اسلامی با سه مؤلفه، تلاش در جهت ناکارآمدی، افزایش نارضایتی ترکیبی و افزایش یاس و ناامیدی از سوی بدخواهان مورد هجمه قرار می گیرد و هر کس دوستدار این نظام است باید در جهت خلاف این سه مؤلفه یعنی افزایش کارآمدی، افزایش رضایتمندی و ایجاد روحیه امید حرکت کند.

وی افزود: همه ما مسئولیم که امید، کارآمدی و رضایتمندی را به بدنه جامعه تزریق کنیم و طرح هدایت نیز دقیقاً در جهت افزایش امید، کارآمدی و رضایتمندی دانش آموزان محروم است.

حسینی در خصوص فعالیت های اجرا شده نیز گفت: استفاده از ظرفیت شورای هماهنگی بهبود و ارتقای شاخص های آموزشی و پرورشی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته ریاست جمهوری در طرح هدایت در دستور کار واقع شده است و نشست هایی نیز دراین خصوص برگزار شده است.

وی افزود: در نشست های جداگانه برگزار شده با مؤسسات خیریه بوتراب، رعد، گیتی نژاد و مردم مقرر شد بخشی از تجهیزات هوشمند آموزشی موردنیاز توسط این مؤسسات تهیه شود. با 28 استانداری تفاهم نامه تهیه تجهیزات هوشمند آموزشی توسط وزارت آموزش وپرورش و در قالب طرح هدایت و استانداری ها به امضاء رسیده است.

جانشین وزیر در طرح هدایت با اشاره به راه اندازی پویش اولیای خردمند، فرزندان هوشمند ویژه انجمن های اولیاومربیان مدارس برای تأمین تجهیزات ارتباطی هوشمند دانش آموزان نیازمند گفت: تا به امروز و در قالب این طرح 77 هزار وسیله هوشمند آموزشی توسط انجمن های اولیاء و مربیان تهیه و به دانش آموزان نیازمند اهدا شده است. سازمان بهزیستی نیز تعهد تهیه 9 هزار و 503 تبلت برای دانش آموزان تحت پوشش خود را داده است که تا به امروز 2 هزار تبلت تهیه و به دانش آموزان اهدا شده است.

وی گفت: طرح حامی هوشمند با امضای معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با هدف استفاده از ظرفیت بانوان و خیرین برای تهیه تبلت برای دختران نیازمند به زودی به استان ها ارسال می شود.

جانشین وزیر در طرح هدایت با بیان اینکه به منظور مدیریت یکپارچه نهضت ملی هدایت، سامانه ای تحت وب طراحی شده است گفت: امکان دسترسی خیرین، افراد حقیقی و حقوقی و شرکت های دولتی و غیردولتی و مؤسسات و نهادهایی که قصد مشارکت در برنامه را دارند، اطلاعات کلاس، مدرسه، منطقه آموزش وپرورش، شهرستان، استان به منظور ایجاد امکان انتخاب مشارکت کنندگان و همچنین ارائه اطلاعات بر خط و لحظه ای از میزان نیاز به صورت دسترسی نقطه ای در سراسر کشور از جمله ویژگی های این سامانه است.

معاون وزیر در ادامه با بیان اینکه شرکت صنایع آموزشی ایران مسئولیت تهیه تجهیزات هوشمند آموزشی را در قالب طرح هدایت برعهده دارد اظهار کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان اعتبار بیش از 110 میلیاردتومانی را برای طرح هدایت تا به امروز به شرکت صنایع آموزشی تخصیص داده است و برای افزایش گردشکار واردات و پاسخگویی به نیاز دانش آموزان به این اعتبار به 300 میلیارد تومان افزایش می یابد. شرکت صنایع آموزشی به زودی خط تولید داخلی خود را راه اندازی خواهد کرد و این شرکت باید از ظرفیت همه برندها و شرکت های داخلی و خارجی نیز استفاده کنند.

وی گفت: خصوصیات فنی تجهیزات هوشمند آموزشی باید به تأیید مرکز فناوری اطلاعات وزارت آموزش وپرورش و شرکت صنایع آموزشی برسد و مدل های واگذاری این تجهیزات نیز توسط شرکت صنایع آموزشی تدوین شود.

شایان ذکر است در این نشست مصلحی مدیرعامل شرکت صنایع آموزشی ایران از شرکت های زیرمجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان به ارائه گزارشی از فعالیت های اجرا شده در خصوص طرح هدایت پرداخت و گفت: خط تولید ساخت تبلت در شرکت صنایع آموزشی تا 25 فروردین راه اندازی می شود و در اولین گام مونتاژ و تولید 60 هزار تبلت در دستور کار واقع شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1509

به "انجمن های اولیاومربیان 77 هزار تبلت به دانش آموزان نیازمند اهدا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجمن های اولیاومربیان 77 هزار تبلت به دانش آموزان نیازمند اهدا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید