انتقاد اعطا به اجرا نشدن مصوبه ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون شهر تهران

به گزارش آسمان فارس، تهران (پانا) - سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از اجرا نشدن مصوبه ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون شهر تهران از سوی شهرداری تهران انتقاد کرد.

انتقاد اعطا به اجرا نشدن مصوبه ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون شهر تهران

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

علی اعطا در دویست و پنجاه و هشتمین جلسه شورای شهر، به عدم اجرای مصوبه ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون شهر تهران که در بهمن ماه سال 97 در شورای شهر تصویب شد، تذکر داد و گفت: به رغم پیگیری های متعدد که توسط اعضای شورای شهر تهران انجام شد اما بررسی ها نشان داد در شهرداری تهران اراده ویژه ای برای اجرای این مصوبه وجود ندارد.

اعطا با اشاره به حضور در برنامه تهران 20 با موضوع ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون که مدیران مرتبط شهرداری نیز در آن برنامه حضور داشتند، گفت: در آن برنامه از عملکرد شهرداری تهران دفاع کردم اما مجموعه صحبت ها نشان می داد که در این خصوص کاری انجام نشده است. دستاورد اصلی این مصوبه شاید این بود که برای نخستین بار فرهنگ سازمانی شهرداری که همیشه دستفروشی را جزو مصادیق سد معبر می دانست، دستفروشی را از مصادیق سد معبر خارج کرد.

وی تاکید کرد: این مصوبه معطوف به ساماندهی دستفروشان از سه منظر زمانی، دستفروشان در چه ساعت هایی می توانند فعالیت داشته باشند، مکانی به این معنا که در چه مکانی کدام پیاده روها و کدام بازار های خاص می توانند فعالیت کنند و به لحاظ هویت بخشی و شناسنامه دار کردن دستفروشان را ساماندهی می کند.

وی با بیان اینکه نکته ای که وجود دارد این است که اکنون لایحه بهره برداری از پیاده روها را در دستور کار داریم، گفت: عدم اجرای مصوبه ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون در بخشی از افکار عمومی، برای طرح موضوع ساماندهی پیاده روها در صحن شورای شهر، تأثیر منفی ایجاد کرده است. کسانی تصور می کنند چون مصوبه پیشین به اجرا درنیامد، این طرح یا لایحه جدید که بهره برداری از پیاده روها توسط برخی اصناف را مطرح می کنند، عملا به معنای نادیده دریافت مصوبه ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون است.

سخنگوی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه عدم توجه شهرداری و بی عملی شهرداری در این مصوبه به شورا لطمه می زند، گفت: در سال های اخیر نقدها زیادی را نسبت به لایحه بهره برداری از پیاده روها که زحمت زیادی برای آن کشیده شده شاهد بودیم، در این نقدها عنوان می کنند شما مصوبه پیشین خود را نادیده می گیرید که البته این بدبینی است نیز طبیعی است.

اعطا با بیان اینکه نسبت به این موضوع به شهرداری تذکر جدی می دهم و این موضوع را پیگیری خواهم کرد، گفت: یکی از مواردی که دنبال می کردیم بحث توجه به دست فروشان بوده است و انتظار می رود مصوبه در خصوص اجرا شود. شهرداری مطلقاً به این موضوع توجه نمی کند و هیچ گزارشی را نداریم و بررسی ها نشان می دهد هیچ گونه اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

وی افزود: از شهردار تهران می خواهم در این رابطه توضیح روشنی را ارائه دهد که ما تکلیف خودمان را با مصوبه خودمان و شهرداری بدانیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1397

به "انتقاد اعطا به اجرا نشدن مصوبه ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون شهر تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد اعطا به اجرا نشدن مصوبه ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون شهر تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید