اسپری بینی رشد ویروس کرونا را کاهش می دهد

به گزارش آسمان فارس، بیتوته/ یک شرکت استرالیایی می گوید، اسپری بینی که برای بهبود سیستم ایمنی بدن انسان برای مقابله با سرماخوردگی و آنفلوآنزا تولید می کند، رشد ویروس کرونا بر روی حیوانات را نیز کاهش داده است.

اسپری بینی رشد ویروس کرونا را کاهش می دهد

به گزارش فارس به نقل از رویترز، شرکت بیوتکنولوژی استرالیایی انا ریسپیراتوری (Ena Respiratory) اظهار کرد: اسپری بینی که برای بهبود سیستم ایمنی بدن انسان برای مقابله با سرماخوردگی و آنفلوآنزا تولید می کند، رشد ویروس کرونا در مطالعه اخیر بر روی حیوانات را نیز کاهش داده است.

به گفته این شرکت، مطالعه بر روی موش خرماها (یا راسوها) نشان داده است که این محصول با نام INNA-051 می تواند به عنوان مکمل واکسن ها مورد استفاده قرار گیرد؛ اسپری INNA-051 سطح ویروس عامل COVID-19 را تا 96 درصد کاهش می دهد.

این مطالعه توسط آژانس دولتی انگلیس و بهداشت عمومی این کشور انجام شد؛ اسپری بینی انا گفت که آماده آزمایش INNA-051 در آزمایشات انسانی در کمتر از چهار ماه دیگر است، البته این امر منوط به انجام موفقیت آمیز مطالعات عدم سمی بودن دارو و تأیید نظارتی آن است.

این شرکت 11.7 میلیون دلار استرالیا (8.24 میلیون دلار) برای تولید اسپری سرمایه جمع کرده است؛ سرمایه گذاران شامل شرکت سرمایه گذاری Brandon Capital Ltd، دولت فدرال استرالیا، صندوق های بازنشستگی و غول بیوتکنولوژی CSL Ltd CSL.AX هستند.

چندین شرکت در سراسر جهان در تلاش برای تولید واکسن ویروس کرونا هستند؛ استرالیا با برخی از شرکت های دارویی که میلیاردها دلار برای توسعه واکسن کرونا سرمایه گذاری کرده اند به توافق رسیده تا واکسن های احتمالی کووید 19 را که باعث مرگ بیش از 992 هزار نفر در سراسر جهان شده است را برای مردم خود تهیه کند.

منبع: همگردی
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1230

به "اسپری بینی رشد ویروس کرونا را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپری بینی رشد ویروس کرونا را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید