ارتکاب جنایت جنگی از سوی شبه نظامیان قسد آمریکایی

به گزارش آسمان فارس، شورای شیوخ و بزرگان عشایر و قبایل سوریه در حسکه ضمن ابراز انزجار شدید از اقدامات شبه نظامیان قسد علیه مردم حسکه، آنرا جنایت جنگی دانستند و خواهان خارج شدن این گروه ها از زیر یوغ آمریکا شدند.

ارتکاب جنایت جنگی از سوی شبه نظامیان قسد آمریکایی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از سانا، شورای شیوخ و بزرگان عشایر و قبایل سوریه در حسکه، محاصره ظالمانه شبه نظامیان قسد با مشارکت اشغالگران آمریکایی علیه ساکنان شهرهای حسکه و قامشلی را محکوم کردند و آنرا به مثابه جنایت جنگی دانستند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

در بیانیه این شورا آمده است: شورای شیوخ و سرشناسان عشایر و قبایل سوریه ضمن ابراز انزجار شدید از این محاصره، آن را جنایت جنگی محسوب می نمایند زیرا ده ها هزار را هدف قرار می دهد و مانع رسیدن آب، غذا و دارو برای آنها از 18 روز قبل شده است.

شورای شیوخ عشایر بیان نمود: ما حامی معترضان هستیم و اقدامات شبه نظامیان قسد در تیراندازی با گلوله جنگی به سوی تظاهرات نمایندگان را محکوم می کنیم و این شیوه علاوه بر اینکه بر شمار کشته و زخمی ها می افزاید، بی ثباتی را تشدید می نماید و قسد مسئولیت کامل در این زمینه دارد.

در این بیانیه آمده است: شورای شیوخ عشایر و قبایل حسکه خواستار انتها سریع محاصره است و از سران قسد می خواهد که از زیر یوغ آمریکا که میخواهد که منطقه الجزیره سوریه را به سوی فتنه سوق دهد، خارج شوند. آمریکا خواستار ادامه حضور نامشروع در سوریه برای غارت نفت و دیکته خواسته های خود بر ملت سوریه است.

شورای شیوخ عشایر و قبایل حسکه تاکید کردند: دلبستن به اشغالگران آمریکا معامله ای سراسر زیان و خسران است و تنها راه برون رفت از وضع کنونی گفت وگوی ملی به دور از دیکته های آمریکا و دست برداشتن از خواسته هایی است که وحدت کشور را تهدید می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1463

به "ارتکاب جنایت جنگی از سوی شبه نظامیان قسد آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتکاب جنایت جنگی از سوی شبه نظامیان قسد آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید