آمریکا به اطلاعات دقیق و شفاف چین، ایران و ایتالیا درباره کرونا احتیاج دارد

به گزارش آسمان فارس، وزیر خارجه آمریکا می گوید که کارشناسان آمریکایی برای مدلسازی از شیوع کرونا به آمار شفاف و دقیق از ایتالیا، چین و ایران احتیاج دارند.

آمریکا به اطلاعات دقیق و شفاف چین، ایران و ایتالیا درباره کرونا احتیاج دارد

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا شب گذشته (دوشنبه) در تبادل نظر با شبکه فاکس نیوز با دیگر اتهاماتی را علیه ایران در مقابله با ویروس کرونا عنوان کرد.

وی با اشاره به به آنتونی فوچی مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا و دیبورا برکس هماهنگ نماینده کارگروه ویژه کروناویروس در کاخ سفید گفت: وقتی می شنوید پزشکانی، چون فوچی و برکس درباره خطر حرف می زنند و درباره تلفات سخن به میان می آورند و کوشش می نمایند درباره چگونگی مدلسازی فکر نمایند، تمامی آنچه که احتیاج دارند، اطلاعات است.

وی ادامه داد: آن ها به داده های ایتالیا احتیاج دارند، به داده های چین احتیاج دارند، به داده های ایران احتیاج دارند. ما احتیاج داریم که تمامی کشور ها پاپیش بگذارند و اطلاعات دقیق و شفافی ارائه دهند و اگر ما این اطلاعات را نداشته باشیم و به جای آن اطلاعات نادرست داشته باشیم. نه تنها امروز بلکه در هفته های پیش رو در نبرد با این چالش بزرگ، جان افراد بیشتری در معرض خطر قرار می گیرد.

وزیر خارجه آمریکا در حالی از ایران در مقابله با کرونا انتقاد نموده است که ایالات متحده در هفته های گذشته از زمان شیوع ویروس کرونا، عملکرد ضعیفی در مقابله با این ویروس ناشناخته داشته است و رسانه های آمریکایی گزارش هایی را از بحران کمبود تجهیزات پزشکی و دارو در آمریکا برای مقابله با کرونا منتشر نموده اند.

پامپئو ادامه داد که آمریکا از تمامی کشور ها درخواست می نماید تا آنچه را که می دانند به اشتراک بگذارند و به جهان اجازه دهند تا بهترین شیوه رویارویی با این بیماری همه گیر را بدانند.

وزیر خارجه آمریکا سپس ادامه داد: آمریکا سپس تکانی می خورد و ما اطلاعات دریافتی را به اشتراک می گذاریم و نه تنها افراد را در اینجا در ایالات متحده آمریکا بلکه در سراسر جهان ایمن نگه می داریم.

پامپئو و دیگر مقام های آمریکایی، حزب کمونیست چین (CCP) را متهم نموده اند که به عمد اطلاعات نادرست و اشتباه درباره شیوع کرونا در چین منتشر نموده است.

به دنبال اتهام زنی آمریکا، مقام های چینی از دونالد ترامپ، پامپئو و دیگر مقام های آمریکایی که کرونا را بعنوان ویروس ووهان و ویروس چینی نامگذاری نموده اند به شدت انتقاد نموده اند.

پامپئو بار دیگر در مصاحبه خود در این خصوص گفت: رئیس جمهور ترامپ به صراحت بیان نمود. فکر می کنم حتی امروز صبح نیز این مسئله را بیان نمود. وی از این مسئله بعنوان کروناویروس چینی یاد کرد.

وی ادامه داد: اما آنچه که ما به دنبال آن هستیم این است که اطمینان حاصل کنیم آنچه را که (دقیقاً) رخ می دهد، بفهمیم تا بتوانیم در روز های پیش رو از فوت افراد جلوگیری کنیم.

این دیپلمات آمریکایی توضیح داد که به دنبال همکاری با کشور های جهان در مقابله با کرونا است و گفت: ما به دنبال همکاری با تمامی کشور ها هستیم. ما علامندیم که با چینی ها نیز همکاری کنیم تا به اطلاعات درست برسیم تا بتوانیم هرآنچه که ضروری است را برای درمان و واکسن پیدا کنیم و هر آنچه را که می توانیم برای کاهش خطر از دست دادن تعداد بیشتری از افراد جهان طی روز های پیش رو انجام دهیم.

این اولین بار نیست که مقام های آمریکایی در پی شیوع ویروس کرونا علیه ایران اتهام زنی نموده اند، روز یکشنبه هفته جاری، مایک پامپئو وزیر امور خارجه ایران برای توجیه تحریم های غیرمنصفانه واشنگتن علیه ایران مدعی شد که جمهوری اسلامی به بهانه مقابله با ویروس کرونا به دنبال لغو تحریم و آزادسازی دارایی های نقدی خود است.

وزیر خارجه آمریکا در حالی سخن از یاری به کشور های دیگر برای مقابله با کرونا آورده که در هفته های اخیر، علیرغم فشار های جامعه بین الملل برای لغو و یا کاهش تحریم های یکجانبه ایران به منظور یاری به مقابله ایران با ویروس کرونا، حاضر به کاهش تحریم های این کشور نشده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 925

به "آمریکا به اطلاعات دقیق و شفاف چین، ایران و ایتالیا درباره کرونا احتیاج دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا به اطلاعات دقیق و شفاف چین، ایران و ایتالیا درباره کرونا احتیاج دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید