5 محدودیت معاملات گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن بانک مسکن و ملی

به گزارش آسمان فارس، ناظر بازار فرابورس با صدور یک اطلاعیه رسمی گفت: با توجه به مصوبه 28 مهر ماه 94 شورای پول و اعتبار، موارد ذیل در مورد اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک مسکن اعمال می گردد.

5 محدودیت معاملات گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن بانک مسکن و ملی

جهت دریافت خدمات قیمت درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

بر اساس این گزارش، محدودیت زمانی عدم فروش توسط خریداران در تمامی نمادهای معاملاتی اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن به مدت 4 ماه است و محدودیت عدم فروش توسط خریداران اوراق برای نمادهای اوراق گواهی که فقط 4 ماه تا سرانجام معاملات آن در بازار فرابورس باقی مانده، اعمال نمی گردد. به همین دلیل در این مقطع زمانی، نمادهای معاملاتی تسه 9707، تسه 9708، تسه 9709 و تسه 9710 مشمول محدودیت مذکور نیست.

همچنین در مورد اوراق گواهی صادره بانک مسکن محدودیت ورود سفارش خرید و انجام معامله به میزان حداکثر 280 ورقه برای هر کد معاملاتی در هر جلسه معاملاتی است و متقاضیان خرید باید محدودیت های مذکور را در مورد ورود سفارشات خرید و معاملات صورت گرفته رعایت نمایند و تخطی از پیغام ناظر بازار و ورود سفارش یا خرید بیش از سقف مجاز می تواند منجر به ابطال تمامی معاملات و حذف سفارش های ثبت شده و ارجاع موضوع به مرجع رسیدگی به تخلفات گردد.

افزون بر این، اعتبار تمامی اوراق گواهی صادره جهت اخذ تسهیلات تا یک ماه پس از توقف نماد معاملاتی آن در بازار فرابورس است. متقاضیان برای اطلاع از سایر جزئیات می توانند به اطلاعیه های این شرکت مندرج در سایت رسمی فرابورس به نشانی www.ifb.ir مراجعه نمایند.

شرایط معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن بانک ملی

از سویی دیگر، در بخش دوم اطلاعیه مدیر عملیات بازار فرابورس در مورد نمادهای اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک ملی آمده که اعتبار اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی (تملی) جهت نقل و انتقال (خرید و فروش) در بازار فرابورس در نمادهای معاملاتی (تملی7101) و قبل از آن از روز 15 ماه ذکر شده در توضیح نماد به مدت 3 سال و اعتبار مابقی نمادهای معاملاتی اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی (تملی) جهت نقل و انتقال (خرید و فروش) در بازار فرابورس از روز 15 ماه ذکر شده در توضیح نماد به مدت 2 سال تقویمی است.

در همین حال، اعتبار تمامی اوراق گواهی صادره برای اخذ تسهیلات تا یک ماه پس از توقف نماد معاملاتی آن در بازار فرابورس است و محدودیت حجمی هر سفارش خرید حداکثر تعداد اوراق بهادار در هر سفارش برای نماد معاملاتی اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک ملی به تعداد 240 ورقه معین شده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1125

به "5 محدودیت معاملات گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن بانک مسکن و ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 محدودیت معاملات گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن بانک مسکن و ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید