یک هزار مدرسه در تهران باید تخریب و بازسازی شوند

به گزارش آسمان فارس، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: یک هزار مدرسه در تهران احتیاج به تخریب و بازسازی دارد.

یک هزار مدرسه در تهران باید تخریب و بازسازی شوند

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش خبرنگاران، فریده اولادقباد در تبادل نظر با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اهمیت تأثیرپذیری دانش آموزان از فضای آموزشی، اظهار کرد: بر اساس سرشماری سال 95 نرخ رشد جمعیت تهران 1.72 بوده که این رشد جمعیت، نتیجه زاد و ولد و مهاجرت بی رویه به شهر تهران است به نحوی که آمار مهاجران در سال 95 به استان، معادل 20 درصد کل کشور بوده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطعا این موضوع نیازمند برنامه ریزی برای اختصاص فضای آموزشی بیشتر به استان تهران است، اضافه نمود: برنامه مقاوم سازی مدارس تهران از سال 85 شروع شده که می طلبد که این حوزه بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

70 درصد مدارس تهران از ایمنی لازم برخوردار است

وی، آمار دانش آموزان استان تهران را حدود 2 میلیون دانش آموز برآورد کرد و اضافه نمود: در حال حاضر 70 درصد مدارس سطح استان تهران از ایمنی مناسب برخوردار است.

اولادقباد با بیان اینکه اکثر مدارس فرسوده استان تهران در مناطق جنوبی و شهرستان های استان واقع شده، اضافه نمود: بر اساس برآوردها در حال حاضر حدود یک هزار مدرسه در تهران نیازمند تخریب و بازسازی است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه نمود: با توجه به موج دوم جهش جمعیت دانش آموزی در سال های آینده، اتخاذ راهکارهای مناسب برای استان تهران یک ضرورت است، چراکه تراکم دانش آموزی در استان به هیچ عنوان مناسب نیست.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 564

به "یک هزار مدرسه در تهران باید تخریب و بازسازی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک هزار مدرسه در تهران باید تخریب و بازسازی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید