گفت وگوی پرتنش ترامپ و ترزا می

به گزارش آسمان فارس، دونالد ترامپ طی پروازش به پاریس در گفت وگویی تلفنی با نخست وزیر انگلیس به شدت از او انتقاد نموده است.

گفت وگوی پرتنش ترامپ و ترزا می

به گزارش خبرنگاران، روزنامه واشنگتن پست گزارش نموده، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا جمعه گذشته و طی پرواز به پاریس، با ترزا می، نخست وزیر انگلیس گفت وگوی تلفنی پرتنشی داشته و او را سرزنش نموده است.

گزارش شده است که ترزا می برای تبریک پیروزی حزب جمهوری خواه در انتخابات میان دوره سنای آمریکا با ترامپ تماس گرفته اما ظاهرا با انتقاد شدید رییس جمهور آمریکا روبرو شده است.

طبق گزارش واشنگتن پست، ترامپ در این گفت وگوی تلفنی نخست وزیر انگلیس را به عدم اقدام کافی برای کنترل ایران متهم نموده و عملکرد او در مساله بریگزیت را زیر سوال برده است. گفته می گردد که ترامپ همچنین از روابط تجاری اروپا و آمریکا نیز شکایت نموده است.

به گفته مقامات اروپایی و آمریکایی که از این گفت وگو آگاه شده اند، می و معاونانش به رغم داشتن تجربه رویارویی با نقدها تند ترامپ، از این تماس تلفنی غافلگیر شده اند.

نخست وزیر انگلیس همواره تاکید داشته است که ایران به رغم خروج ترامپ از توافق هسته ای ایران و بازگرداندن تحریم ها علیه تهران، به تعهدات خود بر مبنای این توافق پایبند است.

قرار است می و کابینه اش امروز، چهارشنبه در نشستی به آنالیز جزییات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بپردازند.

کاخ سفید هنوز درباره این گفت وگوی تلفنی اظهار نظری ننموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 147

به "گفت وگوی پرتنش ترامپ و ترزا می" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوی پرتنش ترامپ و ترزا می"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید