کلید درمان ناباروری مردان

به گزارش آسمان فارس، به مردان نیز توصیه می گردد سبزیجات سبز و قرمز، روغن های گیاهی، ماهی چرب و آجیل را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهند. اسید های چرب غیر اشباع به کاهش تعداد اسپرم های غیر زنده نیز یاری می نماید.

کلید درمان ناباروری مردان

مقاله منتشر شده در مجله ماسکووسکی کامسامولتس، می گوید بعضی مواد غذایی برای مردان می تواند جایگزین درمان دارویی بی میلی جنسی گردد.

این نشریه در وهله نخست خواهان حذف یا حداقل مصرف چربی های ترانس شده است. این نشریه با استناد به مطالعه دانشگاه هاروارد می نویسد که غلظت اسپرم در مردانی که به طور مرتب چربی های ترانس مصرف می نمایند، حدوداً یک سوم با خوردن این چربی ها کاهش می یابد.

از سوی دیگر، میزان لبنیات چرب نیز باید به شدت کاهش یابد، زیرا بر تحرک اسپرم تأثیر منفی می گذارد. شیر کم چربی یا انواع گیاهی شیر جایگزین مناسبی است. با این حال، شیر سویا در لیست محصولات مجاز قرار نمی گیرد، زیرا حاوی هورمون های گیاهی است.

غذا های دریایی تأثیر مفیدی بر سلامت مردان دارند. در این مقاله چنین آمده است: به عنوان مثال صدف که امروزه حتی در سوپر مارکت ها فروخته می گردد، سرشار از روی است که در باروری مردان نقش اساسی دارد.

همچنین، به مردان نیز توصیه می گردد سبزیجات سبز و قرمز، روغن های گیاهی، ماهی چرب و آجیل را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهند. اسید های چرب غیر اشباع به کاهش تعداد اسپرم های غیر زنده نیز یاری می نماید.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 547

به "کلید درمان ناباروری مردان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلید درمان ناباروری مردان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید