کاهش چشمگیر مبتلایان به بیماری هپاتیت B، واکسیناسیون هپاتیت B تحت پوشش بیمه است

به گزارش آسمان فارس، ملک زاده گفت: بعد از انجام واکسیناسیون سراسری هپاتیت B، تعداد مبتلایان به این عارضه به یک میلیون و 300 هزار نفر کاهش یافته است.

کاهش چشمگیر مبتلایان به بیماری هپاتیت B، واکسیناسیون هپاتیت B تحت پوشش بیمه است

رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار ، با اشاره به عارضه هپاتیت B در کشور اظهار کرد: خوشبختانه بیماری هپاتیت بی در حال ریشه کنی در کشور است و تمام متولدین سال 72 به بعد در برابر عارضه هپاتیت B واکسینه و ایمن شده اند و مطالعات نشان می دهد واکسن های فراوری داخل هپاتیت B از کیفیت بالایی برخوردار است و امروزه بیش از 95 درصد از افراد، تحت پوشش واکسیناسیون هپاتیت B قرار گرفته اند.

تحت پوشش بودن واکسیناسیون هپاتیت در کشور

او ادامه داد: بین 1 میلیون و 700 تا 1 میلیون و 800 هزار نفر از مردم ایران به این عارضه مبتلا بودند که خوشبختانه بعد از پوشش واکسیناسیون در حدود 1 میلیون و 300 هزار نفر به بیماری هپاتیت B در سراسر کشور مبتلا هستند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اعلام کرد: واکسیناسیون و درمان هپاتیت B تحت پوشش بیمه قرار گرفته است و بیماران هزینه های کمی را بابت ایمنی در برابر این بیماری می پردازند.

ملک زاده اضافه نمود: ایران در زمینه بیماری هپاتیت C جزو کشور های پاک است؛ به طوری که کمتر از نیم درصد از مردم ایران به این عارضه مبتلا هستند.

او گفت: اگر ما افرادی که به عارضه هپاتیت C که در گروه های خاصی قرار گرفته است شناسایی کنیم این عفونت در ایران افزایش پیدا نمی کند و عارضه هپاتیت C به طور کامل حذف می گردد.

2 واکسن مهم به برنامه واکسیناسیون ملی اضافه می گردد

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه باید بگویم که میزان ابتلاء مردم ایران به هپاتیت C خیلی کمتر از مردم آمریکا و اروپا است؛ به طوری که 1 درصد از ساکنان کشور های اروپایی و آمریکای شمالی به عارضه هپاتیت C مبتلا هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 362

به "کاهش چشمگیر مبتلایان به بیماری هپاتیت B، واکسیناسیون هپاتیت B تحت پوشش بیمه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش چشمگیر مبتلایان به بیماری هپاتیت B، واکسیناسیون هپاتیت B تحت پوشش بیمه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید