چرا میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در روسیه با توجه به جمعیت این کشور پایین است؟

به گزارش آسمان فارس، روسیه جزو 10 کشور دارای بیشترین آلودگی کرونا در دنیا شد، ولی میزان مرگ و میر با توجه به جمعیت این کشور، همچنان پایین است.

چرا میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در روسیه با توجه به جمعیت این کشور پایین است؟

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سومین روز کاهش آمار مبتلایان به کرونا در فدراسیون روسیه دولت روسیه از ثبت 4 هزار و 774 مبتلای جدید به ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته در این کشور اطلاع داد. در همین مدت 51 نفر بر اثر COVID-19 بیماری ناشی از این ویروس، در روسیه درگذشته اند.

روسیه جزو 10 کشور دارای بیشترین آلودگی کرونا در دنیا شد، ولی میزان مرگ و میر با توجه به جمعیت این کشور، همچنان پایین است که به گفته کارشناسان، علت آن تشخیص به موقع موارد خفیف بیماری و آمادگی خوب پزشکی برای درمان مبتلایان است.

چندی پیش نیز مهندسان روسی پیروز به ساخت ربات ضدعفونی نماینده در مبارزه با کرونا شدند. مهندسان روسی این ربات را برای به صفر رساندن حضور انسان در فرآیند ضدعفونی محیط های آلوده به ویروس کرونا اختراع کردند. این ربات همچنان می تواند از راه دور راهنمایی شده و یا بصورت اتوماتیک بر اساس برنامه های داده شده بصورت دو ساعت بی وقفه کار کند.

شمار مبتلایان در روسیه تا به امروز 62 هزار و 773 نفر و تعداد بهبودیافتگان 4891 نفر اعلام شده است.

در حال حاضر شمار مبتلایان در شهر مسکو 33940 نفر می باشد که در آمار های کلی بیش از نیمی از مبتلایان در فدراسیون روسیه را تشکیل می دهد.

پیش از این نیز، سرگئی سابیانین شهردار مسکو نیز اعلام نموده است که افزایش روزانه تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در روسیه، در مقایسه با کشورهای اروپایی یا ایالات متحده، جهش کندتری دارد.

آمار مبتلایان جدید به کرونا در روز چهارشنبه 4 اردیبهشت کاهش پیدانموده و به تعداد افراد جدید مبتلا شده به این بیماری در روزهای گذشته نزدیک شده و به عبارت دیگر تا حدودی شتاب گسترش بیماری گرفته شده است.

هفته پیش ولادیمیر پوتین رژه سالانه یادبود پیروزی در جنگ دنیای دوم را به خاطر نگرانی از همه گیری ویروس کرونا لغو و به تاریخ دیگری موکول کرد.

این مراسم نظامی همه ساله در نهم مه، بیستم اردیبهشت برای یادبود پیروزی شوروی بر آلمان نازی در مسکو برگزار می گردد. این نخستین بار است که رژه یادبود پیروزی در جنگ دنیای دوم لغو می گردد و به گفته ولادیمیر پوتین، در تاریخ دیگری برگزار خواهد شد. به گفته پوتین 9 می جشن بسیار مقدسی برای روس ها می باشد ولی حفظ سلامت شهروندان روسیه برای وی در اولویت قرار داد.

در این میان باید به یک نکته توجه داشت که سال 2020 در روسیه بنا به دستور رسمی ولادیمیر پوتین سال پاسداشت و گرامیداشت پیروزی در جنگ دنیای دوم نامگذاری شده است، این بدان معناست که پس از انتها شیوع ویروس کرونا و بازگشت به شرایط عادی روسها در نظر دارند رژه یادبود پیروزی شوروی بر آلمان نازی را بسیار باشکوه تر نسبت به سال های پیش برگزار نمایند.

عظیمداشت هفتاد و پنج مین سالگرد انتها جنگ عظیم میهنی را می توان سرمایه ارزشمند اجتماعی و فرهنگی روسها دانست. این سرمایه ضمن تقویت انسجام و همبستگی ملی، در توسعه ملی این کشور نیز نقش بسزایی دارد.

گزارش از جبرئیل نجفی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1003

به "چرا میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در روسیه با توجه به جمعیت این کشور پایین است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در روسیه با توجه به جمعیت این کشور پایین است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید