پاداش مدال آوران آسیایی تعیین شد، هر سکه سه میلیون تومان

به گزارش آسمان فارس، وزارت ورزش و جوانان برای هر سکه مدال آوران در بازی های آسیای و پاراآسیایی معادل 3میلیون تومان به ورزشکاران پرداخت کرده است.

پاداش مدال آوران آسیایی تعیین شد، هر سکه سه میلیون تومان

مراسم تجلیل از مدال آوران بازی های آسیایی و پاراآسیایی روز شنبه با حضور رئیس جمهوری برگزار شد و پاداش مدال آوران هم به حساب فدراسیون ها واریز شد تا تحویل قهرمانان شود. مهرداد علی قارداشی رئیس فدراسیون تنیس روی میز درباره پرداخت پاداش های قهرمانان به خبرنگاران گفت: ما ابتدا فکر می کردیم هر سکه را معادل 2 میلیون تومان در نظر گرفته اند اما الان دیدیم که معادل 3 میلیون تومان در نظر گرفته شده است و آن را به حساب فدراسیون ها واریز کرده اند.

وی ادامه داد: به نظرم 3 میلیون تومان عادلانه است و جای تقدیر دارد به هر حال زمانی که آئین نامه پرداخت پاداش ها برای بازی های آسیایی بسته شد ما در برجام بودیم و نفت فروش می رفت اما اکنون وضعیت بهم ریخته است و فشار تحریم های ظالمانه زیاد است. باید از رئیس جمهور، وزیر ورزش و جوانان و همچنین معاونانش تشکر کنم.

قارداشی شرح داد: به هر حال همه مسائل در کشور باید دیده شود و این طور نیست که من به عنوان رئیس فدراسیون فقط مسائل ورزش را مورد توجه قرار دهم به هر حال کشور درگیر سیل شد و تحریم ها است و شرایط سختی است از این رو بودجه باید به دقت تقسیم شود.

به گزارش خبرنگاران، در بازی های آسیایی 20 طلا، 20 نقره و 22 برنز برای کاروان ایران به دست آمد. ورزشکاران پاراآسیایی هم 51 طلا، 42 نقره و 43 برنز کسب کردند.

پاداش های در نظر گرفته شده برای طلا 160 سکه، نقره 80 سکه و برنز 40 سکه بوده است. که با این حساب به هر طلا 480 میلیون تومان، نقره 240 میلیون تومان و مدال برنز 120 میلیون تومان پرداخت شده است.

البته پرداخت پاداش به مدال های تیمی و ملی پوشان چند مدالی بر اساس آیین نامه ای است که در این باره وجود دارد.

هم چنین پاداش کادرفنی تیم ها نیز بر اساس تعرفه وزارت ورزش پرداخت خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 268

به "پاداش مدال آوران آسیایی تعیین شد، هر سکه سه میلیون تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاداش مدال آوران آسیایی تعیین شد، هر سکه سه میلیون تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید