مهمترین مانع پیش روی کسب و کارهای خانگی در البرز رفع میشود

به گزارش آسمان فارس، خبرنگاران/البرز رئیس جهاد دانشگاهی البرز با اشاره به اینکه مشکل اصلی صاحبان مشاغل خانگی عدم دسترسی به بازار فروش مناسب است، گفت: امیدواریم با راه اندازی مرکز ساماندهی مشاغل خانگی استان و همچنین راه اندازی بخش نمایشگاهی و عرضه مستقیم کالاهای تولید شده در این حوزه، یکی از مهمترین موانع توسعه کسب و کارهای کوچک و خرد استان برطرف شود.

مهمترین مانع پیش روی کسب و کارهای خانگی در البرز رفع میشود

احمدرضا فیروزی روز پنجشنبه 20 آذر در مراسم انعقاد تفاهم نامه بین جهاد دانشگاهی و سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری کرج جهت راه اندازی مرکز ساماندهی مشاغل خانگی استان البرز اظهار کرد: برای حوزه مشاغل خانگی بیش از 300 رشته تعریف شده که همگی آنها ظرفیت مناسبی برای درآمدزایی در حوزه کسب و کارهای کوچک دارند.

به گزارش خبرنگاران، وی ادامه داد: تا قبل از سال 90 کسب و کارهای حوزه مشاغل خانگی هیچ شناسنامه ای نداشتند و صاحبان این مشاغل به نوعی به صورت غیر رسمی فعالیت می کردند.

وی با اشاره به اجرای طرح ملی اشتغال خانگی از سال گذشته افزود: سال گذشته 9 استان به صورت پایلوت برای اجرای این طرح انتخاب شدند ولی امسال هر 31 استان کشور مجری این طرح هستند.

فیروزی با بیان اینکه سهمیه استان البرز در اجرای طرح ملی مشاغل خانوادگی 2500 نفر است، افزود: در فاز اول اجرای این طرح بنا بود فرصت ها و مزایای استان در حوزه ایجاد مشاغل خانگی بررسی شد.

این مسئول تاکید کرد: فاز دوم به شناسایی، جذب و ثبت نام متقاضیان و پیشرانان مشاغل خانگی اختصاص یافته و در فاز سوم هم بنا است علاوه بر مشاوره، آموزش و توانمندسازی متقاضیان راه اندازی مشاغل خانگی، زمینه ارتباط آنها با بازار فروش فراهم شود.

رئیس جهاد دانشگاهی البرز توضیح داد: در فاز سوم هدفگذاری شده تا صاحبان مشاغل خانگی از طریق فضاهای فیزیکی و مجازی مناسب بتوانند به بازار فروش متصل شوند.

وی با اشاره به اینکه مشکل اصلی صاحبان مشاغل خانگی عدم دسترسی به بازار فروش مناسب است، گفت: امیدواریم با راه اندازی مرکز ساماندهی مشاغل خانگی استان و همچنین راه اندازی بخش نمایشگاهی و عرضه مستقیم کالاهای تولید شده در این حوزه، یکی از مهمترین موانع توسعه کسب و کارهای کوچک و خرد استان برطرف شود.

فیروزی با اشاره به همکاری مناسب شهرداری برای راه اندازی مرکز ساماندهی مشاغل خانگی اظهار کرد: مسلم است هیچ دستگاهی به تنهایی نمی تواند خدمات مورد نیاز شهروندان را به خوبی ارائه دهد و در اجرای طرح های خود پیروز شود و تحقق این هدف نیاز به تعامل و همکاری مشترک است.

مشارکت سازمان ساماندهی مشاغل شهری در اتصال به بازار مشاغل خانگی موثر است

در ادامه ابراهیم شادمهر معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز نیز با قدردانی از شهرداری کرج و حسن توجه سازمان ساماندهی مشاغل شهری به موضوع مشاغل خانگی گفت: این موضوع راهی جدید برای توسعه و پیشرفت و ترقی مشاغل خانگی را فراهم خواهد کرد.

این مقام مسئول با ابراز خرسندی از حضور شهرداری کرج و مشارکت جهاد دانشگاهی، افزود: توسعه همیشه با ارتباطات و تعاملات میسر خواهد شد؛ توسعه پایدار موضوع فراسازمانی است و ضرورت دارد همه سازمان ها و نهادها و دستگاه های اجرایی استان همکاری و مشارکت فعالانه داشته باشند و حضور شهرداری کرج امری ضروری و مبارکی است.

شادمهر ابراز امیدواری کرد راه اندازی نمایشگاه و بازارچه ویژه مشاغل خانگی در استان، بستر لازم را برای پایدارسازی کسب و کارهای خانگی فراهم آورد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1374

به "مهمترین مانع پیش روی کسب و کارهای خانگی در البرز رفع میشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهمترین مانع پیش روی کسب و کارهای خانگی در البرز رفع میشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید