ممنوعیت پرواز در مناطقی از دریای سیاه، شروع مانور نظامی روسیه در قطب شمال

به گزارش آسمان فارس، با توجه به ادامه مانور کنترل نظامی در مناطق جنوب غربی روسیه، محدویت هایی برای پروازهای غیرنظامی در بعضی مناطق دریای سیاه اعمال شده و رزمایش گسترده ناوگان دریای شمال روسیه نیز شروع شده است.

ممنوعیت پرواز در مناطقی از دریای سیاه، شروع مانور نظامی روسیه در قطب شمال

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، اطلاعات مندرج در پایگاه اطلاعاتی ضوابط مربوط به انجام و تأمین امنیت پروازها نشان می دهد که روسیه بعضی مناطق دریای سیاه و سواحل شبه جزیره کریمه را منطقه خطرناک برای پرواز هواپیماهای مسافربری اعلام نموده است.

طبق این اطلاعات، روسیه 3 بیانیه در این رابطه به این پایگاه اطلاعاتی ارسال نموده است که اعتبار آنها با ختلاف جزئی تا اواخر ماه آوریل (اواسط اردیبهشت) معتبر خواهد بود. بعضی مسیرهای پرواز در منطقه آب های ساحلی روسیه در دریای سیاه بطور کامل مسدود شده است. محدودیت پرواز در آسمان شبه جزیره کریمه ممنوعیتی ندارد.

طرف روسی یادآور شده است که این محدودیت ها برای تأمین امنیت کامل پرواز هواپیماهای مسافربری و تجاری در نظر گرفته شده است.

روز سه شنبه دفتر مطبوعاتی ناوگان دریای سیاه روسیه اظهار داشت که در چارچوب مانور کنترل نظامی زمستانی که در آن، علاوه بر بیش از 100 نیروی نظامی، بیش از 20 کشتی و قایق موشک دار و 3 اسکادران تجهیزات دفاع ضدهوایی و پدافند هوایی ناحیه نظامی جنوبی روسیه مشارکت دارند، در طول ماه آوریل ادامه خواهد داشت.

علاوه بر این، دفتر مطبوعاتی ناوگان دریای شمال روسیه نیز روز گذشته (سه شنبه) اظهار داشت که زیردریایی های اتمی و کشتی های این ناوگان وارد آبهای مناطق در نظر گرفته شده به منظور انجام رزمایش نظامی گسترده در منطقه قطب شمال شدند. این کشتی ها در هنگام ورود، عملیات دفع حملات دشمن فرضی را نیز انجام دادند. در این عملیات از انواع تجهیزات دفاع ضدهوایی و ضدکشتی استفاده شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1607

به "ممنوعیت پرواز در مناطقی از دریای سیاه، شروع مانور نظامی روسیه در قطب شمال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت پرواز در مناطقی از دریای سیاه، شروع مانور نظامی روسیه در قطب شمال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید