معاون نخست وزیر روسیه بزودی به تهران سفر می کند

به گزارش آسمان فارس، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه از سفرقریب الوقوع الکساندر نواک معاون نخست وزیر روسیه و رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه به تهران و دیدار با معاون اول رئیس جمهور خبر داد.

معاون نخست وزیر روسیه بزودی به تهران سفر می کند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نشست ستاد هماهنگی روابط مالی خارجی با موضوع کمیسیون مشترک مالی روسیه به ریاست مهدی صفری معاون دیپلماسی مالی وزارت امور خارجه و با حضور اعضای ستاد مرکب از مدیران دستگاه های ذیربط و همچنین کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه برگزار شد.

در این نشست، صفری از دستگاه ها و نهاد های مختلف درخواست کرد موضوع برگزار کردن کمیسیون های مشترک را با جدیت دنبال کنند.

وی همچنین از سفر قریب الوقوع الکساندر نواک معاون نخست وزیر روسیه و رئیس کمیسیون مشترک مالی ایران و روسیه به تهران و دیدار با معاون اول رئیس جمهور به عنوان همتا خبر داد.

همکاری های مالی، حل مسائل ترانزیتی و همکاری در زمینه پروژه های نفت و گاز از اهداف برگزاری این کمیسیون مشترک به شمار می رود. همچنین لغو ویزا دوجانبه برای توریسم گروهی از جمله موضوعات مورد بررسی دو طرف خواهد بود.

کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه نیز در این نشست، با اشاره به دوران تازه روابط ایران و روسیه، تاکید کرد: فضای کاری پس از سفر رئیس جمهور کشورمان به روسیه، برای دو طرف فراهم تر شده است و عزم جدی برای حل مسائل ترانزیتی و صادراتی و در زمینه اعتبارنامه های گمرکی وجود دارد.

وی روسیه را بازار بزرگ مناسبی برای صادرات به خصوص در زمینه پوشاک، محصولات چرمی و آبزیان خواند و برگزاری کمیسیون های مشترک را تسهیل کننده فرایند روبه رشد تجارت دو کشور ارزیابی کرد.

در ادامه حاضران در این نشست در خصوص موضوعات محوری که می تواند در کمیسیون مشترک مالی پیش رو مدنظر قرار گیرد به تبادل نظر پرداختند و محور ها و پیشنهادات خود را ارائه کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 تیر 1401 بروزرسانی: 6 تیر 1401 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 2007

به "معاون نخست وزیر روسیه بزودی به تهران سفر می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون نخست وزیر روسیه بزودی به تهران سفر می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید