مخالفت وزارت بهداشت با اجرای طرح ترافیک در تهران، انتقاد از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در حمل ونقل هوایی

به گزارش آسمان فارس، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ضمن ابراز مخالفت با اجرای طرح ترافیک در تهران و کلانشهرها، نسبت به شرایط نامطلوب رعایت پروتکل های بهداشتی در حمل و نقل هوایی انتقاد کرد.

مخالفت وزارت بهداشت با اجرای طرح ترافیک در تهران، انتقاد از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در حمل ونقل هوایی

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، محسن فرهادی در گفت وگویی تلویزیونی با بیان اینکه در چند روز اخیر آمار مبتلایان و بستری افزایش یافته است گفت: آذربایجان های شرقی و غربی، کرمانشاه، کردستان، خوزستان و هرمزگان در شرایط خوبی قرار ندارند.

وی افزود: چهار گروه برای رنگ های مختلف شهر ها تعریف شده است در شهر های سبز محدودیتی وجود ندارد، اما در شهر های زرد، نارنجی و قرمز برخی محدودیت ها اعمال می شود.

وی در خصوص شرایط تهران شرح داد: شهر تهران در شرایط زرد است ست، امّا برخی شهرستان های تابعه در شرایط سفید قرار دارند، اما اگر با این فرایند نگران کننده پیش برویم شاید برخی محدودیت ها در تهران اعمال شوند؛ در تهران تالار های پذیرایی فعلاً می توانند با پروتکل های سختگیرانه فعالیت کنند، اما اگر پروتکل ها رعایت نشوند در مرز محدودیت قرار می گیرند.

فرهادی با بیان اینکه با اجرای طرح ترافیک تهران و شهر های بزرگ مخالفیم، گفت: اجرای طرح ترافیک به معنای سوق دادن مردم به سمت سیستم حمل و نقل عمومی است.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه مردم نباید برای کار های غیر ضروری از خانه خارج شوند یادآور شد: بیش از 90 درصد مردم در متروی تهران ماسک استفاده می کنند، اما فاصله گذاری اجتماعی در مترو عملاً امکان پذیر نیست

وی با بیان اینکه رعایت فاصله گذاری در سیستم مسافرت ریلی و راه راه آهن برعکس سیستم هواپیمایی ما در حد مطلوب بوده است، گفت: سیستم حمل و نقل هوایی از نظر فاصله گذاری و حمل مسافر درون فرودگاه دچار مشکل است. در داخل هواپیما به جز ماسک و عدم توزیع غذا بین مسافران بقیه موارد رعایت نمی شود.

فرهادی با اشاره به تشدید نظارت ها گفت: متاسفانه مجبور می شویم با شدت بیشتری واحد های صنفی را تعطیل کنیم و حتی با ادارات و سیستم های حمل و نقلی برخورد کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1103

به "مخالفت وزارت بهداشت با اجرای طرح ترافیک در تهران، انتقاد از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در حمل ونقل هوایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت وزارت بهداشت با اجرای طرح ترافیک در تهران، انتقاد از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در حمل ونقل هوایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید