مخالفت رئیس شورای مسلمانان فرانسه با نمایش کاریکاتورهای موهن در مدارس

به گزارش آسمان فارس، رئیس شورای مسلمانان فرانسه اظهار کرد، معتقد است کاریکاتورهای اهانت آمیز درباره پیامبر اسلام (ص) نباید در مدارس این کشور نشان داده شوند.

مخالفت رئیس شورای مسلمانان فرانسه با نمایش کاریکاتورهای موهن در مدارس

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آناتولی، محمد موسوی، رئیس شورای مسلمانان فرانسه این اظهارات را در جریان مصاحبه با خبرنگاران فرانس اینفو مطرح نمود، در حالی که یک روز قبل از آن با امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه ملاقات نموده بود.

موسوی گفت: من فکر نمی کنم این کار راه چاره خوبی برای شرح دادن آزادی بیان به بچه ها باشد. وی اضافه نمود که باید بلد بود از بعضی حقوق چشم پوشی کرد تا برادری در فرانسه حاکم باشد.

رئیس شورای مسلمانان فرانسه معتقد است امانوئل ماکرون حامی حمل کردن این کاریکاتورها و انتشار آنها در هر جایی نیست و انتشار این کاریکاتورها را تشویق نمی کند.

محمد موسی خواهان درک شهروندان مسلمان فرانسه شده و گفت: ما باید احساسات مسلمانان را در فرانسه بشنویم.

وی اضافه نمود: اگر قوانین به کاریکاتوریستها اجازه کشیدن کاریکاتور می دهد همین قوانین به مسلمانان هم اجازه می دهد این کاریکاتورها را دوست نداشته باشند و حتی از آنها متنفر باشند. اما هیچ چیز نمی تواند ترور یا آسیب زدن به مردی که کاریکاتور میکشد را توجیه کند.

موسوی با مساله نشان دادن این کاریکاتورها به دانشجویان در کالجها و دبیرستانها در فرانسه مخالفت و عنوان نمود: من فکر نمی کنم این راه درستی برای توصیح آزادی بیان به بچه ها باشد. من چنین چیزی نمی خواهم. راه های دیگری هم برای انجام آن هست. راه های دیگری هست تا احترام متقابل، احترام به آزادی های یکدیگر شرح داده گردد. در آن سن ما باید به احساسات این بچه ها احترام بگذاریم.

رئیس شورای مسلمانان فرانسه در پاسخ به سوالی درباره این که فرانسه اسلام هراس است، گفت: اقدامات ضد اسلامی و یک فضای مخرب وجود دارد اما این که بگوییم فرانسه اسلام هراس است افراطی بوده و ما آن را قبول نداریم.

به گفته موسوی، مسلمانان در فرانسه مورد آزار و اذیت قرار نگرفته و می توانند در آنجا آزادانه به عنوان یک شهروند زندگی نمایند.

اما او نسبت به ملغمه سازی هشدار داده و گفت: کسانی که می خواهند کل مسلمانان فرانسه را در نیمکت متهمان به تروریسم قرار دهند و آنهایی که می خواهند همه فرانسه را اسلام هراس نمایند دو نگرش افراطی هستند که متاسفانه یکدیگر را تغذیه می نمایند.

موسوی درباره برنامه انحلال بعضی انجمن های مسلمانان همچون گروه مقابله با اسلام هراسی در فرانسه، به حق انجمن ها برای مطرح نمودن درخواستهای عمومی اشاره نمود.

او درباره صحبتهای ژرالد درمانین، وزیر کشور فرانسه درباره انتقاد از قفسه محصولات حلال در سوپرمارکت ها نیز گفت: استفاده از این بیان در فضایی که در آن درباره تروریسم صحبت می گردد، ناخوشایند است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1262

به "مخالفت رئیس شورای مسلمانان فرانسه با نمایش کاریکاتورهای موهن در مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت رئیس شورای مسلمانان فرانسه با نمایش کاریکاتورهای موهن در مدارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید