مازندران، مجید جلالی: از 26 بازیکنی که مدنظر داشتیم حتی یک نفر را هم نگرفتیم، هدف اصلی ما حفظ نساجی در لیگ برتر است

به گزارش آسمان فارس، مجید جلالی، سرمربی تیم فوتبال نساجی قائمشهر ابراز امیدواری کرد منشاء خدمت در این تیم و قائمشهر باشد و سرخپوشان مازندرانی را در لیگ برتر حفظ کند.

مازندران، مجید جلالی: از 26 بازیکنی که مدنظر داشتیم حتی یک نفر را هم نگرفتیم، هدف اصلی ما حفظ نساجی در لیگ برتر است

به گزارش خبرنگاران از قائمشهر، مجید جلالی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل تراکتورسازی تبریز گفت: از اینکه توفیق خدمت کردن در شهر قائمشهر نصیب من شده، شاد و شکرگذار هستم. امیدوارم بتوانم منشاء خدمت باشم و از ظرفیت های اینجا برای بارور کردن فوتبال قائمشهر و شاد کردن مردم این شهر توانمند استفاده کنیم. وقتی از وسط راه وارد تیمی می شوید، باید قواعد خاصی داشته باشید. من کوشش کردم مطابق این قواعد حرکت کنم.

وی ادامه داد: با وجود مسائل، می بینم همه کسانی که به هر شکل و با هر سِمَتی بالای سر نساجی هستند، تمام کوشش خود را برای رسیدن تیم به روزهای بهتر به کار می گیرند. چیزی که از بچه ها در تمرینات و انرژی که از تماشاگران دیدم، به آینده خیلی خیلی امیدوارم. به لطف خدا می توانیم روزهای خوبی داشته باشیم.

سرمربی نساجی مازندران درباره شرایط این تیم توضیح داد: زمانی که آمدم، کوشش کردم ظرفیت های تیم را ارزیابی کنم. پس از این ارزیابی، متوجه شدم تیم احتیاج به ترمیم دارد. حدود 26 بازیکن را در نظر داشتیم و معتقد بودیم اگر دو نفر از آنها را بتوانیم بگیریم، خوب است اما نتوانستیم حتی یکی از این بازیکنان را جذب کنیم، چون اینها در تیم های خود حضور داشتند یا حتی بازیکن ذخیره بودند، اما تیم های شان به این بازیکنان برای حضور در نساجی، رضایتنامه ندادند. به همین خاطر به سمت بازیکنان خارجی چرخیدیم.

جلالی با تمجید از فضای حاکم در شهر قائمشهر گفت: ما یک مهاجم و یک دفاع وسط خریدیم و درصدد جذب یک مهاجم دیگر هستیم. کوشش کردیم تیم مان را این گونه ترمیم کنیم. در اوایل تمرین به بازیکنان نساجی گفتم ظرفیت های شما خیلی خوب است، اما شما باید به این ظرفیت ها باور داشته باشید. طرفداران، مسئولان و رسانه ها در قائمشهر یکدست هستند و در مجموع، شهر فضایی یکدل و هماهنگ دارد. به همین خاطر باید منتظر روزهای خوبی باشیم.

وی درباره مسائل اقتصادی باشگاه نساجی مازندران و عدم وجود قوانین کنترل نماینده برای رقم قرارداد بازیکنان اعلام نمود: ما در ایران قوانین کنترلی نداریم. چند سال پیش سقف قرارداد گذاشتند که چندان پیروز نبود. در اروپا هم نتوانستند این قوانین را اجرا نمایند. آنجا هم این قانون ها را دارند، اما قیمت بازیکنان همواره بالا می رود. ما تیم های بزرگی داریم که می توانند درآمدزایی نمایند. محیط در اینجا رقابتی است. اگر نساجی می خواهد عقب نماند، باید راه های پول سازی را پیدا کند. نباید انتظار داشته باشید یک یا دو نفر هر سال هزینه نمایند. این اتفاق تا یک زمانی اتفاق می افتد و در این خصوص باید فکر کنیم. اگر مالکان باشگاه نتوانند از پس هزینه های باشگاه بربیایند، تکلیف تیم شما چه می شود؟

سرمربی تیم فوتبال نساجی در ادامه اضافه نمود: بخشی از بدنه ورزش استان و نهادهایی مانند استانداری و شهرداری که از ورزش مراقبت می نمایند، باید در این زمینه فکری نمایند تا در آینده دچار این چالش ها نشوند. این مسائل قابل پیش بینی است و این اتفاق خواهد افتاد.

جلالی در پاسخ به این پرسش که نگاهش چقدر به تیم های پایه خواهد بود، گفت: من به عنوان مربی دوست دارم این کار را انجام دهم، اما باید ببینیم فضای اینجا از من چه می خواهد و چگونه ابزار لازم را برای من فراهم می نماید. در زمان ورودم با مربی تیم امید نساجی صحبت کردم و چهار بازیکن این تیم را از جلسه دوم تمرین به تیم بزرگسال آوردیم. ما نام دو بازیکن امید را هم به سازمان لیگ ارسال کردیم. می دانید که قائمشهر از لحاظ استعداد مانند چشمه است و در بسیاری از رشته ها از جمله فوتبال، یکی از مناطق استعدادخیز کشور به شمار می رود. استفاده از این ظرفیت این به برنامه احتیاج دارد.

وی با بیان اینکه هدف اصلی او در نساجی، حفظ این تیم در لیگ برتر است، توضیح داد: از من خواستند تیم را در لیگ برتر حفظ کنم. یک زمان برنامه سه سال جلوی من بگذارند، آنالیز می کنم که باید چه کاری انجام دهم. من باید وقتم را برای حفظ تیم در لیگ برتر بگذارم، اما به خاطر علاقه و شوقی که دارم، آماده هستم در کنار افرادی باشم که برای فوتبال قائمشهر برنامه ریزی می نمایند.

سرمربی تیم فوتبال نساجی در پاسخ به این پرسش که بزرگ ترین مشکل نساجی چیست، گفت: نساجی تیم پرمشکلی است، اما نمی خواهم بزرگ ترین مشکل را بگویم. این مسئله ای درون خانوادگی است و باید میان خودمان نگه داریم. من مسائل را اولویت بندی کردم و به همه آنها می پردازیم. مالکان باشگاه نساجی و کسانی که در تیم مسئولیت دارند، در راه برداشتن این مسائل زحمت می کشند، اما اگر فکر کنید یکی دو نفر بتوانند یک تیم لیگ رجحان چون نساجی را به تنهایی حمایت نمایند، این یک فکر خام است. باید فکرهای بهتری برای آینده در نظر گرفت.

اغلب تیم هایی که سقوط کردند جزو تیم هایی بودند که به تازگی به لیگ برتر آمده بودند.، جلالی با بیان این جمله توضیح داد: خیلی مهم است در اولین سال حضور در لیگ برتر صاحب ثبات شوید. ثبات به اهداف تاکتیکی احتیاج دارد و باید در این فکر باشید که گل نخورید. اینها افکار کوتاه مدت است. اگر مربیان قبلی این ایده را داشتند، کاملاً منطقی بود. ما ظرفیت ها را آنالیز می کنیم و می بینیم می توانیم یک گام جلوتر بگذاریم یا خیر. تصاویر بازی های قبلی نساجی را آنالیز کردیم و دیدیم که ظرفیت هایی داریم، اما این ظرفیت باید پخته تر شود. شما و طرفداران باید شکیبا باشید. ما به مرور زمان می توانیم به سمت چیزی که تماشاگران دوست دارند، پیش برویم.

وی درباره جذب بازیکنان جدید نیز گفت: اگر کیفیت های بازیکنی در راستای احتیاجهای ما باشد، از او استفاده می کنیم. ما بازیکنانی را مدنظر داشتیم، اما نتوانستیم آنها را جذب کنیم. الان بازیکن آزاد خیلی یافت نمی شود.

سرمربی نساجی در خصوص تیم تراکتورسازی اعلام نمود: تراکتورسازی یکی از پرخرج ترین و پرمهره ترین تیم های لیگ برتر و نیز تیمی بزرگ و خیلی باتجربه است. مقابل این تیم باید خیلی سنجیده عمل کنیم و در این زمینه به تفسیر با بازیکنان صحبت کردیم. آنها خیلی آماده اند و امیدوارم روز خوب و پیروزی پشت سر بگذاریم.

جلالی با اشاره به مصدومان تیم نساجی گفت: زمانی که به نساجی آمدم، با 9 یا 10 بازیکن تمرین می کردیم. تعدادی از آنها به تمرین نمی آمدند و بعضی مصدوم بودند. روزهای اول خیلی پرالتهاب بود و تیم به مرور جمع و جور شد. مهدی نظری، عباس زاده و حامد شیری مصدوم بودند و کادر پزشکی خیلی زحمت کشید. شیری و نظری با ما تمرین می نمایند، اما عباس زاده با تیم تمرین نمی نماید. مصدومیت عباس زاده به گونه ای است که اگر خوب به خودش نرسد، این آسیب دیدگی دوباره برمی شود.

وی با اشاره به جذب آرفنگ دافه توضیح داد: پس از مواجهه با مصدومیت این مهاجمان، بازیکنی را گرفتم که قبلاً در پیکان کنار خودم بود. جذب بازیکن خارجی یک ریسک است که 20 درصد پیروز می شود، اما ما بازیکنی را گرفتیم که او را می شناسیم. یک مهاجم ازبکستانی را هم در نظر داریم و امیدوارم بتوانیم او را به خدمت بگیریم.

سرمربی نساجی درباره عصبانیت بازیکنان این تیم در دیدار مقابل ذوب آهن اعلام نمود: تا آخرین جلسه قبل از بازی با ذوب آهن در تمرینات هم می دیدم که تیم عصبی است، به همین خاطر با بازیکنان صحبت کردم. پس از انتها نیم فصل، بازیکنان نزدیک به یک ماه و نیم بلاتکلیف بودند و خوب تمرین نکردند. دو هفته پس از ورود من به تیم بازی داشتیم و در فاصله کوتاه، فشار کسب نتیجه، فشار تمرینات من و دوری آنها از تمرین باعث شد که بازیکنان در تمرینات هم عصبانی باشند، اما کمی حوصله نموده و بازیکنان را درک کنید.

جلالی با تمجید از سنگربان تیمش گفت: حامد لک دروازه بان خوبی است، اما احتیاج دارد که اعتمادبه نفس او را بالا ببریم. اگر روحیه لک بالا برود، عملکرد خوبی خواهد داشت. وظیفه داریم که ابتدا موجودی خود را حفظ کنیم و من تمام توانم را روی این کار گذاشتم. شش هفت بازیکن تیم می گفتند ما می خواهیم برویم، اما اجازه ندادم. شرط عقل این بود که اول تیم را حفظ کنم. مطمئن باشید تیم بهتر و آرام تر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 202

به "مازندران، مجید جلالی: از 26 بازیکنی که مدنظر داشتیم حتی یک نفر را هم نگرفتیم، هدف اصلی ما حفظ نساجی در لیگ برتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مازندران، مجید جلالی: از 26 بازیکنی که مدنظر داشتیم حتی یک نفر را هم نگرفتیم، هدف اصلی ما حفظ نساجی در لیگ برتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید